19. 6. 2017 - ŽB Čechy /LPU/ – Litošice

Krásné počasí, dobrá organizace i zázemí se vším potřebným /dokonce hospůdka s teplými jídly/ bylo k dispozici cca 1100 závodníkům /15 našich/. Běžely se dva žebříčkové závody. V SO závod na klasické trati a v NE pak závod na krátké trati. Oba závody probíhaly v prostoru s převážně malým převýšením. V sobotu byla staviteli trati poskytnuta k dispozici poněkud jednodušší část prostoru, závod byl velmi rychlý, střídaly se lehké kontroly s občasnou těžší /a tam se dělaly chybky/. Moc voleb postupu nebylo. V neděli byl závod na KT již v náročnějším prostoru s „kudrlinkami“, svahy, kameny aj. Stavitel nabídku využil a postavil moc pěkné závody. Jak je již obvyklé, tak vpředu byla na obou závodech předpokládána jména /umí na všem/. Našim se opět dařilo. V H14 a D14 mají téměř jisté Áčko Jáchym, Jíťa, Nela. Kája bojuje jako prvoročák na pěkném Béčku. Dařilo se Janě v dresu CTB i veteránům. Uvádím naše do poloviny startovního pole:
SO – klasická trať: D10C/25/: 17. Zbynďa. D14B /62/: 15. Jíťa, 28. Nela. D21A /31/: 5. Jana. D40B /47/: 17. Lenka. D45B /28/: 7. Iva. H14B /80/: 12. Jáchym. H45B /38/: 5. Honza. H75B /10/: 5. Ivan.
NE – krátká trať: D10C /23/: 8. Zbynďa. D14B /56/: 9. Jíťa. D21A /36/: 7. Jana /CTB/. D40B/38/: 9. Lenka. D45B /32/: 6. Iva. H14B /78/: 7. Jáchym, 35. Kája. H45B /32/: 3. Honza. H55B /26/: 13. Lojza. H75B /10/: 2. Ivan.
Laura s Radkou učí rodiče a prarodiče základům orientačního běhu a za pár let je vypudí na jejich dospělácké tratě. Teď absolvujeme poslední jarní trénink i LV a budeme s napětím sledovat a držet palce našim mladým nadějím na LODM v Brně a Kačce na ME /EYOC/ dorostu na Slovensku.