9. 8. 2017 - Advanta Cup 2017 (převzato od Romana Pišného)

ORIENTAČNÍ BĚH – další letní vícedenní závod absolvoval Spolek orientačních sportů J. Hradec. Tentokrát třináct jeho členů vyrazilo do kempu Bučnice u Teplic nad Metují, kde KOB Dobruška zorganizoval tři etapy VIII. ročníku „Advanta Cupu 2017“. V Adršpašských skalách akce proběhla od pátku do neděle prvního srpnového víkendu, přičemž se dvě úvodní etapy uskutečnily na krátkých tratích ve skalním městě. O jejich náročnosti nejlépe vypovídá fakt, že v propozicích u nich byly uvedeny dovětky – horolezecká a horo-běžecká.

Závěrečná klasika se sice odehrávala v kopcovitém lese, ale čistém, jenom s občasnými kameny. Jindřichohradeckému SOS se v konečném pořadí jednotlivých kategorií nepodařilo dostat na stupně vítězů, nejlépe se vedlo mladší dorostence Kateřině Blažkové, jež obsadila 4. místo. Nevyšla jí první krátká trať, pak se zlepšovala, když byla druhá a třetí, avšak bodovou ztrátu z úvodu nedotáhla.

Podobně dopadla mladší žačka Veronika Blažková, jíž chyběl bodový zisk z prostředního dějství, v němž zapsala nulu. Přitom po první etapě jí patřila třetí pozice. Pěknou 7. příčku celkově vybojovala starší žákyně Nela Kubáková, jež postupně v etapách brala 9,. 7. a 6. místo. Na závěr nejlepší desítky se vešel ještě Petr Blažek v kategorii H35B, měl vzácně vyrovnanou bilanci na všech tratích, vždy totiž skončil dvanáctý. Dílčí úspěch zaznamenal osmým místem na klasice Roman Martínek. Dohromady třídenní klání absolvovalo 1234 orientačních běžců.

D45A (40): 22. Jana Tichá. D16 (33): 4. Kateřina Blažková. D14 (23): 7. Nela Kubáková. D12 (14): 8. Veronika Blažková. D10 (27): 27. Denisa Bubeníková. H45A (59): 27. Martin Tichý. H35B (30): 10. Petr Blažek, 18. Roman Martínek. H21A (124): 50. Tomáš Tichý. HDR (111): 39. Nicol Bubeníková, 94. Laura Kubáková. P (98): 5. Žaneta Kubáková, 10. Martin Kubák ml.