8. 9. 2017 - Napsali o nás :-) . Roman Pišný, sportovní velezpravodaj regionálního sportu. Díky.

Pršelo, pršelo, jen se lilo …………….

ORIENTAČNÍ BĚH – v Pusté Kamenici bylo centrum XXXII. ročníku etapového závodu „Cena východních Čech 2017“. Za účasti devatenácti orientačních běžců SOS J. Hradec se uskutečnil během prvních třech zářijových dnů. První etapa byla na krátké trati, další dvě pak měly parametry klasické, ale závěrečná byla zkrácená. Celkově se v mírně zvlněném terénu s těžkou podložkou, místy složitě průchodným a s mnoha vodotečemi, prezentovalo 1158 závodníků. Pořadatelem tradiční mezinárodní akce byla Lokomotiva Pardubice.

Hlavní úspěch pro Spolek orientačních sportů J. Hradec přinesla kategorie mladších dorostenek, v níž s jistotou triumfovala Kateřina Blažková. Opanovala všechny tři etapy. Po úvodní vedla o 55 vteřin, po prostřední už o 6:44 min. a nakonec zvítězila s odstupem 8:55 min. před Lucií Korpasovou (KOS TJ Tesla Brno). Celkově oddíl zaznamenal sedm pozic v nejlepší desítce konečných pořadí jednotlivých kategorií. Pěknými dílčími umístěními se mohou chlubit kupříkladu Iva Benešová, jež byla šestá a pátá v prvních dvou etapách. Její manžel Jan Beneš skončil pátý ve druhém dějství a jejich dcera Michaela Benešová, benjamínek výpravy, byla v první etapě čtvrtá.  Výsledky níže.

Kategorie D45B (34): 6. Iva Benešová. D16B (33): 1. Kateřina Blažková. D14A (27): 21. Jindra Komárková. D12A (23): 16. Veronika Blažková. D12B (21): 7. Michaela Benešová. H55B (37): 22. Alois Romanovský. H45B (52): 6. Jan Beneš, 10. Milan Dundáček, 14. Petr Nouza st., 20. Petr Kubičko. H35B (39): 10. Petr Blažek. H21A (49): 23. Petr Nouza ml. H21B (47): 23. Arnošt Komárek. H16B (37): Jáchym Hojný (neklasifikován – 2 etapy). H14A (24): Karel Dundáček (neklasifikován – 1 etapa). H12A (24): 14. Michal Nouza. OPEN (68): Eliška Hojná (neklasifikována – 1 etapa). HDR (60): Radka Komárková (neklasifikována – 2 etapy). P (85): 8. Hana Dundáčková.