25. 6. 2018 - M ČR na KT-Chlebské/TBM/.

Nejlepší orientační běžci z ČR se sešli na tomto náročném M ČR.Náš oddíl reprezentovalo 12 statečných se střídavými výsledky.Pamatujeme lepší,ale také mnoho horších vystoupení našich borců.Závody probíhaly na rozmezí kraje Vysočina A JM a tomu odpovídal i náročný terén/více brněnský/,který se někomu líbil a někomu také ne/já/.Byla velmi těžká podložka,protivný podrost a kopce,ale tratě byly pěkné,náročné a hodné M ČR. A jako vždy na špici/s výjimkami/byli ti co tam patří a mají“na to“.Organizace klapala,shromaždiště se vším potřebným,počasí na běhání výborné.Seznámili jsme se s novými značkami a nevím zda je to k lepšímu.Zelené čárky pro rozhraní porostů se mohou plést třeba s pěšinou a hnědé trojúhelníčky/plošinka/s jámou/tak jsem to četl já/-no,ale možná je to jen nezvyk,srovná se to a naučíme se je využívat.
SOBOTA-kvalifikace/1383/:každý se chtěl probojovat do nejvyššího finále A/boj o medajle/,ale mnoho slimáčků a málo kapustiček a tak postoupili ti nejlepší s dobrou formou a někdy i stěstím.Z našich se postup do Áčka podařil Kačce,Ivě,Honzovi a Martinovi.Ostatní pak do finále B,C do boje o další pořadí.
Neděle-finále/1317/:Naši doběhli takto:D16/66/:8.Kačka,31.Jíťa.D45/51/:17.Iva.D50/37/:20.JanaT/1.v B/.H16/89/:66.Vojta.H40/43/:27.PetrB.H45/67/:28.Honza.H50/57/:29.Martin,37.Péťa st.H75/10/:7.Ivan.Na trati T3-souboj Verunka-MichalP remíza 1:1.
Jarní část sezóny je za námi.V létě odpočinek,nenasytní vícedenní závody a zranění vyléčí bolístky.Čeká nás náročný podzim a 3x M ČR/klasika,štafety,družstva/.Tak se dobře připravme.