29. 7. 2019 - Bohemia Orienteering, 24. – 28.7.

Sepsání reportáže se tentokrát ujala Jindra:

Na tyto závody v nelehkém terénu dorazilo jen pár nejtvrdších členů oddílu. Benešovi, Dundáčkovi, Kubičkovi, Komárkovi a samozřejmě nechyběla ani jistota v podobě Ivana. První tři etapy se konaly v prostoru Radvance. Většina členů oddílu však bohužel, jak řekl jeden nejmenovaný účastník, abstinovali na vítězství a jediné body, které si náš oddíl mohl připsat do soutěže klubů (nakonec krásné dělené 81. místo :-)), zařídilo duo Dundáčků. Druhý den se také konal doprovodný sprint štafet v lesoparku u Nového Boru, kde jediná štafeta z našeho oddílu úspěšně neskončila na posledním místě. Třetí etapu některé odradila cesta na start, která byla možná náročnější než samotná trať (na druhou stranu to pak ze startu do cíle bylo z kopce).

Zatímco někteří byli zastánci hesla, že skála je hezká, pouze když je u ní kontrola a ještě to musí být ta tvoje, některým to nestačilo a i po dopoledním závodění se ještě vydávali poznávat krásy okolí.

Čtvrtou etapou pro některé běžce ty pravé závody teprve začaly, pro některé naopak skončily. Přesunuli jsme se do více skalnatého a kopcovatého terénu poblíž České Kamenice, takže už šlo víc o přesnost a bylo to i fyzicky náročnější. Pátá a tedy i poslední a rozhodující etapa rozhodně nebyla zadarmo. Ti kteří si jako já mysleli, že rychle zvládnou trať a vyrazí k domovu, byli možná nepříjemně překvapeni. Rozhodně to bylo výživné zakončení závodů.

I v konečném hodnocení Dundáčkovi nezklamali: Karel získal 2. místo v kategorii H16B a Milan vybojoval 3. místo v kategorii H50B.

I přes občasné neúspěchy všichni vždy našli všechny kontroly, popřípadě i mapu. Jediný kdo utrpěl citovou ztrátu byl Milan, kterému se z balkónu penzionu ztratil jeho dres i s číslem. Zda za to mohly přírodní podmínky, či něco jiného, nám dosud není známo. Ovšem pokud někdy zahlédnete nějakou cizí osobu v dresu v oddílových barvách, s číslem na kterém je jméno Milan Dundáček, pravděpodobně se nejedná o nového člena oddílu.

Z celkových výsledků (u těch, kdo dokončili všechny etapy v kategoriích s celkovým hodnocením): D45A (34) 10. Iva, H16B (16) 2. Karel, H21B (40) 18. Arnošt, H45A (37) 16. Honza, H50B (21) 3. Milan, H75 (11) 11. Ivan.