Zář 17 2018

M ČR-klasika/JPV,KON/a Veteraniáda ČR-Kladky.

Nejprestižnější závod roku jednotlivců přivítal cca 1350/15 borců.Navíc byl závod i M Slovenska,takže jsme se po létech sešli s našimi východními přáteli.Pořadatelsky byl závod zvládnut bezvadně i s kulturní vložkou a stejně tak tratě pro hlavní kategorie dorostu a dospělých.Terén byl k tomu aby dokonale prověřil jak orientační,tak i fyzické schopnosti u M ČR.Stavitel si s tratěmi“pohrál“a byly kvalitní,fyzicky i orientačně náročné s možností voleb.Ne tak u Veteraniády.Tam zejména u starších vet.kategorií výrazně převýšila fyzická náročnost orientační schopnosti a v sobotní kvalifikaci se jednalo spíše o kros,než o OB/orientační náročnost tak pro naše D12/.
Ale co naplat.Opět vyhráli a postoupili jak u M ČR,tak u Veteraniády ti co měli.Síto splnilo účel a finále A běželi ti nejlepší.Z našich se postup v M ČR podařil v D16 Kačce/4/a Terce/5/.Výkonnostní posun i Jíťa/10/a finále B.Ve veteránech do Áčka jen Péťa st./12/.O pár vteřin A uniklo Ivě a Honzovi.Ostatní ve finále B,C.
Vede se diskuse o oddělení M ČR a Veteraniády.I letos již bylo veteránů méně-neradi krpály.Jsou pro i proti.Uvidíme.SJH to tentokrát necinklo,ale všechny D16 prokázaly vysokou kvalitu.Trochu více se čekalo od H16.Tam Jáchym prokázal těsně před Vojtou pozici jedničky v týmu.Celkové výsledky po finále:
M ČR : D16/62/:6.Kačka,18.Terka,30.Jíťa.H16/74/:42.Jáchym,Vojta disk./neorazil občerstvovačku!/.
Veteraniáda ČR : D40/25/:17.LenkaK.D45/39/:22.Iva.H40/38/:29.Arnošt,30.PetrB.H45/57/:30.Honza.H50/58/:26.Péťa st.H75/11/:8.Ivan.
T4:na náročných tratích MíšaN.a VerčaB.prokázali dobrou výkonnost a MichaloviP.utekli.
Čeká nás poslední velká akce: M ČR štafet a družstev.Je to nejen závodní,ale také společenská událost,kde kluby dávají dohromady vše co má hlavu a nohy a sestavují štafety a družstva.Doufám,že i naše vedení dá dohromady dost štafet i družstev.Omlouvá jen nemoc.Všichni se proběhnou.

Zář 16 2018

Všechny cesty vedou na Hrad (pokyny trénink)

Pokyny ke středečnímu tréninku (19.9.), parkoviště tréninku u hradu Choustník, jedete do obce Choustník (doporučujeme cestu přes Deštnou a Budislav, uzavírka mostu v Tučapech), v obci Choustník pak jedete  po šipkách   Hrad Choustník  až na parkoviště za obec (P pro návštěvníky hradu Choustník). Z parkoviště pak jdete pěšky zase po šipkách hrad Choustník  až narazíte na náš start a cíl (turistický přístřešek). Jsou připraveny tři tratě ( A  4,1 km s převýšením 155m, B 2.2km a C 1,7km),  všechny se tratě se podívají až na  Hrad, některé i vícekrát 🙂 .  Nový prostor, nová mapa HRAD,  oddílu OK Střelka Tábor, v měřítku 1:5 000, e 5m, mapoval Tomáš Doležel  (velmi zajímavý prostor (skály), mapa zatím ještě nedokončená). Start otevřen od 16:00 do 17:00, poté již start na vlastní nebezpečí a možná i bez kontrol. Vyhlašujeme prémii pro nejrychlejší Downhill (hrad – cíl). 

Zář 11 2018

Tondův Kufr již v sobotu 15.9. (JH-Choustník=31,4km)


Již tuto sobotu 15.9.  si zajeďte na hrad Choustník ( JH – Choustník =31,4km)

Dětské liga Táborska v orientačním běhu

Tondův kufr

Kdy: 15. září 2018 – sobota
Start: volný – dle příchodu v čase od 14,00 do 15,30 hod.
Kde: Choustník- parkoviště k hradu (silnice Choustník – Mlýny)
Přihlášky: e-mail: ob@obkta.cz , nebo v našem oddílovém přihlašovacím systému (SJH) nebo přihlašovací formulář na těchto stránkách. Přihlásit se je možno i na místě. Pro hladký průběh závodu se prosím přihlaste dopředu. Stačí volnou formou uvést jméno a věk.
Pořádá: OK Střelka  Více »

Zář 10 2018

ŽB Čechy východ /SJI,RUZ/-Růžená

Blízko, nádherné počasí, atraktivní okolí, dobrá organizace, zásobený bufet /buchty byly – Vláďa zářil/, přátelské prostředí, kvalitní mapa i tratě a dobré výkony SJH. Zde je nutno vyzdvihnout výkony nejmladších borců, kteří v předstihu nastoupili ve starších kategoriích a váleli /viz výsledky/. Mezi cca 600 závodníky bylo velmi pěkných 56 našich. Kéž by se oddíl dal dohromady i ve zbývajících závodech a zejména na M ČR štafet a družstev. Někdo občas ulítl, nadával, soptil, ale i o tom OB je. Chyba je většinou ve vlastní hlavě, zbrklosti, nižší fyzičce /hlava odejde/ i ovlivnění jinými závodníky. Uvádím bednu a do poloviny: Více »

Zář 07 2018

GO WEST, GO WEST tedy Go East, Go East. Go Východ(ky)

Naše krásné a úžasné prázdniny plné orienťáku (jak jinak), jsme zakončili víkendovým horolezectvím na kamenitých, zelených a kopcovatých mapách na Cena Východních Čech 2018. Tohoto prestižního závodu se zúčastnilo cirka 1200 závodníků, kteří se nezalekli deště ani terénů. Z našich řad se našlo 11 odvážlivců z 5 rodin! Což není tak úplně moc, mohli bychom to do příštích let zlepšit, ale alespoň jsme se nemačkali ve stanu.

Trať první etapy se rozprostírala na kamenité podložce s většími kameny ale i skalkami, ale hlavně neprůchodnými hustníky, neschůdnými svahy a nevyběhnutelnými kopci. Ale celkově to byl úžasný terén na potrénování mapy i kotníků a kolen. Nutno dodat že Kačka s Jíťou dopoledne běžely STM (Srovnívací Testy Mládeže) , a tak po náročných dráhových i mozkových testech byly na E1 v nevýhodě vůči těm, kteří vyspávali do 11 hodin.

Druhá i třetí etapa se rozkládala na stejné mapě a velmi podobném terénu. Kopce. Pořadatelé mohli upozornit, že se při E2 bude hodit i cepín, ale co orienťáci nedokážou … S vervou jsme vylezli i ten nejprudší sráz a nikomu se nic nestalo. Celkově si myslím, že jsme si klasiku i zkrácenou (ač to na zkrácenou nevypadlo) užili dostatečně a že podobný zážitek zopakujeme nejdřív na MČR na kláse. Handicap taky nebyl na škodu, protože nejen jednou byl kdejaký soupeř doběhnut modrožlutým dresem.

Více »

Zář 06 2018

Druhý podzimní trénink

Termín : středa 12.6.
Mapa : Medenice , 1:10000, e=5m
Tratě : A : 4,7km, B : 2,5km ( o něco lehčí než A), C : 1,8km ( lehké DH10, převážně cestavka )
Terén : Na rozdíl od „zeleného Dřeva“ se mapa bude tvářit bíle, ale . . .
Pohodlného běhu si užijte jen na cestách ( ne na průsecích, ty jsou stejné jako okolní les )
Start : Budu se snažit mít vše připravené od 15:30.
Dnes při obchůzce kontrol jsem usoudil, že se na původní místo startu kapacitně
prostě nevejdeme. Tratě jsem musel trochu upravit, ale parametry jsou přibližně stejné.
Místo startu : ZDE
Nadále platí : „Při parkování šetřete místem. Je nás mnoho a prostoru není moc.“
Poznámka : Jak jistě víte, začala houbařská sezona a v lese se dají najít pěkné kousky.
Abych Vás před tímto pokušením co nejvíce ochránil, snažil jsem na postupech všechno
vysbírat. Přiložil bych fotodokumentaci, ale nevím jak.
Honza

Srp 28 2018

Start podzimní mapově tréninkové sezóny

Podzim na krku a s ním i start podzimní mapově tréninkové sezóny. První dva tréninky v O-panenských terénech, které nohu běžce již nejméně 30 let neviděly, pokud vůbec někdy nějakou viděly. Vše na nejnovějších SJH mapách mapovaných v období květen – srpen 2018. Poprvé v úterý 4.9. (společně s nejmenší mládeží) v oblasti jižních (teď ne už zase) přítoků Dřeva, podruhé tradičně ve středu 12.9. v borůvkovém ráji u rybníčku Medenice (Chlum u Třeboně). Detaily přibudou časem, přihlašovat se je možné již nyní. Další předběžný plán přikládám. Pozor může ještě dojít ke změnám!

Výsledky Zeleného Dřeva: tady.

Pokyny pro první trénink 4.9. tady.

Více »

Srp 28 2018

2 x Jihočeši podle Vládi Noska

O víkendu  (25.-26.8.) se část závodníků našeho oddílu účastnila dvou závodů v rámci JČ žebříčku / sobota byla i Mistrovstvím JČ kraje na klasice /. Celkem 20 členů oddílu v sobotu na klasice  a 13 v neděli na krátké trati si v náročném terénu  Černého údolí na poněkud starší mapě / ach ty porosty / vedlo statečně a navíc i úspěšně ( hlavně ženy ) . Svažitý  terén plný kluzkých obrostlých kamenů neumožňoval příliš rychlé časy , přesto to byla určitě dobrá příprava na podzimní mistrovské závody.  Umístění na bedně sobota : D10 Maruška Ber. 2. ,D12 Zbyňka K. 3. D14 Nela K. 1.,Jitka N.2.  D21K Lenka K. 1.  D35 Eva Pot. 2., Jana Ber. 3. DF Radka K. 3. H10 Vojta Bl. 2. H12 Cyril Bl. 2.    Neděle : D10 Maruška Ber. 2. D14 Nela K. 1. D35 Jana Ber. 3. D45 Jana T. 3.H10 Vojta Bl. 3. H12 Cyril Bl. 2. H18 Jakub N. 3. H20 Martin K. 1. H55 Vláďa N. 3. HF Šimon Kop. 1.    

Srp 27 2018

(z) Orientujte se i na podzim

  +  orientační SJH podzim

Pravidelné podzimně středeční (pozor 2x i úterní) mapové tréninky podle zveřejněného plánu v sekci tréninky. Startujeme již v úterý 4.9.2018.

7.-8.9. „ A“ žebřík u Nového Boru

„ B“ žebřík u Jihlavy (žebříček ČR a je blízko ) současně i Liga Vysočiny !

15.-16.9. pro závodníky vrchol sezóny  Mistrovství ČR na klasické trati

a nebo pro menší závoďáky veřejný závod na Choustníku 

22.9. Liga Vysočiny, Žďár n.S.

28.9. (pátek, svátek) Liga Vysočiny, Chrasť 

4.-7.10. (čtvrtek-neděle) Světový pohár a nejrychlejší orientační běžci světa běží v ČR

a k tomu 5., 6. a 7.10. proběhnou doprovodné závody i pro pomalejší?  běžce z řad diváků

Více »

Srp 22 2018

Bavarian Orienteering Tour 2018 a vzorná reprezentace oddílu

Díky za vzornou reprezentaci oddílu na mezinárodních závodech Bavarian Orienteering Tour 2018 v Německu. Již jenom podle  fotoreportáže jsme   Zřejmě slušnej  oddíl :-). 

 

Více »