4. 9. 2012 - Cena Východních Čech

Mělo pršet a být ošklivo. A to taky bylo. Přesto se na závody, pokud se OBhana neplete, přihlásilo 38 statečných z našeho oddílu. Když k tomu připočtu nepřihlášeného sebe a taky podpůrného přítele Ivety – Kaňkyho – dostaneme se na krásných 40 lidí z Hradce.

V pátek bylo nejhnusněji ze všech tří dní, i tak se pro SJH urodilo pár dobrých výsledků. Dobře běžela Míša v dámských jedenadvacítkách – 14. se šestiminutovou ztrátou na vítězku Kamilu Gragorovou. Jana doběhla na 4. místě v osmnáctkách, o příčku líp v D10N dopadla Aneta Veselá, stejně tak Honza Beneš v H35. Poslední 3. místo pro Hradec získal Kuba v kategorii OPEN. Běželo se v zarostlejším lese se zašitými kontrolami, taková správná krátká. Ostatně, mapu i s postupy si můžete prohlídnout tady: http://ob.tmapserver.cz/scripts/reitti.cgi?act=map&id=562&kieli=cz

CVČ ovšem nejsou jen o závodění – s prázdninama se loučí stylověji. Zatímco „Dospělí a děti“ šli spát celkem brzy, dorost nezklamal a vyrazil do města. Klub Fénix (legendární místo z předloňských CVČ) byl zavřený, nezbývalo tedy jiné místo než vzdálenější klub Winter. Hradecké holky dostály své pověsti a pořádně to na parketu roztočily, bohužel mi bylo zakázáno sem sdělovat detaily 🙂

Návrat v ranních hodinách samozřejmě poznamenal výkony v druhé etapě – ovšem pozitivně! Jana svoji kategorii vyhrála a tím se zařadila na průběžné druhé místo. Výborně běžela také Kristýnka Kubičková, v den narozenin své sestry Kačenky vyhrála v D10N. Julča ve čtrnáctkách doběhla na 3. místě, s ní na bedně byla ještě třetí Aneta. Úspěšný den desítek završil svým druhým místem u kluků Kája Dundáček. V H12B  skončil druhý Tomáš Koudelka. V pětatřicítkách dostal Jarda Hojný bramboru, do první desítky v této nabité kategorii se vešli ještě 7., 8. a 9. Pavel Kubičko, Milan Dundáček a Honza Beneš. Při zkoumání výsledků mi na mysli ihned vytanula písnička „V řadě za sebou, tři čuníci jdou…“ 😀 Už moc nepršelo, v lese však bylo pořád pěkně mokro a blátivo, mnozí tedy na doběhu do cíle jako čuníci vypadat mohli.  Nicméně, abych dokončil výsledkový report: V OPEN si o jednu příčku polepšil 2. Kuba, Iveta ve stejné kategorii zkončila čtvrtá. Běželo se částečně na mapě z první etapy, Terén byl tedy dost podobný. Kvůli velkému množství zakázaných prostorů se museli závodníci spokojit s některými cestovými postupy, přesto se běžela poctivá klasika. Mapa s postupy zde – http://ob.tmapserver.cz/scripts/reitti.cgi?act=map&id=563&kieli=cz

Sobotní odpoledne každý trávil jinak – někdo zůstal v kempu a například slavil narozeniny nebo hrál karty, někdo se jel někam najíst, někdo obhlídnout okolí blízké přehrady s krásnou zříceninou. Doprovodný program, paměťový scorelauf dvojic, byl bohužel kvůli nedostatečnému počtu přihlášených zrušen. Prostě nebylo hezky. O to lepší ovšem byla sobotní noc, kdy do Winteru vyrazila ještě početnější skupinka ze SJH, posílena o Jihlaváky, kteří na dnešek dorazili. Klub byl úplně plný orienťáků, ale my jsme se mezi nimi zcela jistě neztratili.

Poslední etapa slibovala tuhé boje v celkovém pořadí. Nabité to bylo u holek v desítkách – Aneta Veselá po dvou dnech na lídra závodu ztrácela pouhých 14 sekund! Jana si v osmnáctkách držela druhou příčku, Tomáš Koudelka byl v H12B průběžně 3., Honza Beneš v H35B 4. , Kuba a Iveta v OPEN druhý a třetí.

Začneme Anetou – té nakonec třetí místo stačilo na krásné druhé místo v desítkách, slušně běžely Domča Hojná (D14A) a Julča Dundáčková (D14B), obě byly čtvrté. Julče to nakonec i stačilo na celkové 4. místo, Domče na šesté. Eliška Hojná se po nepovedené první etapě dopracovala vyrovnanými výkony v těch následujících až na páté místo v celkovém pořadí D12A. Měla to vypočítané naprosto přesně, protože svoji soupeřku nakonec předběhla o tři sekundy 🙂 Jana Benešová tentokrát doběhla až sedmá, nicméně s minimálním odstupem, což jí zajistilo umístění na bedně – 3. místo v D18. Tomáš Koudelka opět zaběhnul v H12B 2. nejrychlejší čas, s pohodlným náskokem tedy získal třetí místo. Honza Beneš v této etapě skončil sedmý, zařadil se tedy na šesté místo, hned za ním se v celkovém pořadí umístili Milan Dundáček a Pavel Kubičko. To nejlepší nakonec – po kvalitním odpočinku jsem i já dostal šanci a na poslední etapu nastoupil místo Ivety. Kategorii OPEN jsem samozřejmě suverénně ovládnul 😀 Kuba doběhnul třetí, a tak od průběžného pořadí ke konečnému nic nezměnilo. Kuba a „Iveta“ tedy  v  OPEN skončili druhý a třetí.   Běželo se na mapě v sousedství kempu, tedy hlavně údolím řeky vytýkající z nádrže. Opět hezký, i když trochu zarostlejší terén vyloženě svádějící k paralelním chybám. Mapu, i s mnou zakreslenými postupy (pár blbostí jsem udělal) můžete najít zde –http://ob.tmapserver.cz/scripts/reitti.cgi?act=map&id=564&kieli=cz.

Tak jo, doufám že jsem ve svém výsledkovém servisu neopomněl nějaký dobrý výkon (bylo nás tam opravdu hodně).  V případě nějaké chyby mě prosím upozorněte. Omlouvám se, že vám nemůžu plně referovat – první a druhou etapu jsem hlavně z vlastní lenosti se včas přihlásit a běžet prostě neběžel. Fotky od Jardy jsou tady http://sosjh.cz/fotogalerie/?album=1&gallery=16

Za zmínku stojí i malá výprava SJH na jih čech, kam vyrazili Kubákovi. Nela v D10 zkončila 3. , Martin v H14 3. , Martin starší v P3 2. a hned za ním třetí Žaneta.