13. 5. 2013 - ŽA u Třebíče (Kramolín)

Na druhé frontě bojovali tři závodníci našeho oddílu na prvních závodech ŽA, které se uskutečnily nedaleko Třebíče. Sobotní klasika nabídla v prvních dvou třetinách tratě rovinatý, velmi rychlý závod na dlouhých postupech s možností volby (rovně nebo obíhačka po cestách). V závěrečné třetině se traverzovalo v prudkém svahu klesajícím až k přehradní nádrži. V kategorii mladších dorostenek (5,3 km 185 m) dobře zaběhla Verča (Perča) – 16.místo, Domča 23. V kategorii juniorek (7,7 km 245 m) i s dvouminutovou chybou v polovině trati obsadila Jana velmi dobré 8.místo. Nedělní krátká trať byla v první polovině bez převýšení se spoustou porostových detailů a v druhé části ve svahu s hlubokým údolím. V kategorii D16A (3,1 km 80m) zachránila čest našeho oddílu Verča, když po skvělém výkonu obsadila 8.místo pouhé dvě minuty od stupně vítězů. Dominiku (24.místo) a Janu (12.místo) v D20A (3,6km 115m) připravily o lepší umístění mapové chyby v úvodu závodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.