14. 6. 2015 - Finále Přeboru škol – 3. místo!

Dne 10.6.2015 se uskutečnilo republikové finále Přeboru škol v Ostravě. Vydala se na něj velká výprava žáků a studentů GVN J. Hradec. Vzhledem k velké vzdálenosti jsme jeli již o den dříve a přespali jsme v tělocvičně spolu s dalšími výpravami. Závod byl postaven v Komenského sadech a zázemí bylo ve sportovní hale hned vedle.

Velmi příjemné bylo i počasí, takže závod samotný proběhl velmi hladce. Start i cíl byly v jednom místě, takže se dalo fandit na všech frontách. Našim závodníkům se víceméně dařilo a bylo to vidět i na výsledcích. Nejlepšího umístění dosáhla v jednotlivcích Eliška Hojná, která ve své kategorii D7 obsadila krásné 4. místo. Tím hlavním byla ale soutěž družstev. V kategorii DHS (studenti) jsme obsadili hezké 12. místo z 16. Historického úspěchu jsme dosáhli v kategorii DH7+9 (2.st. ZŠ či víceletá gymnázia), kde jsme obsadili 3. místo ze 17 družstev. K tomuto úspěchu dopomohli jak aktivní členové oddílu SOS JH, ale i další, kteří krásám OB teprve přicházejí na chuť. Obzvláště jim patří náš velký dík a obdiv.
Velké poděkování patří oddílu orientačního běhu SOS JH a dalším organizacím – Zahradní centrum, Sunpower, Agro-la a Ski servis Kunžak – které nás finančně podpořily a my jsme mohli na závod vyrazit. Předzávodní soustředění se konalo v Cyklocampu pod Landštejnem.
Všem závodníkům děkuji za skvělou reprezentaci školy a oddílu.