10. 6. 2016 - Zlatá, stříbrná, 2 x bramborová :-)

Přebor škol v orientačním běhu – finále

8.6.2016 se v lesoparku areálu  léčebny v Bohnicích v Praze uskutečnilo republikové finále Přeboru škol v orientačním běhu. Závod byl pěkně zorganizován, tratě byly postavené s citem – orienťáci se nenudili a „začátečníci“ příliš nebloudili. Vedro, vzdálenosti i počty kontrol prověřily kvality závodníků dokonale. V závěru na všechny čekala zasloužená odměna v podobě velké svačiny, pití a stylové památeční čelenky, která byla vyrobena přímo pro potřeby tohoto závodu. Za to patří pořadatelům velký dík.

Našim se závod povedl,  výsledky byly parádní. Z individuálních výsledků musíme vyzdvihnout především výkon Elišky HOJNÉ, která vyhrála svou kategorii D9 a potvrdila svoji skvělou formu a perfektním výkonem se také blýskla Tereza KINŠTOVÁ, která byla na 2. místě v kategorii D7. Do první desítky se vešli ještě Vojta Veselý (dělené 4.místo) a Tomáš Koudelka (8.místo) v kat. H9. V každé kategorii běželo asi 65 závodníků.
    V soutěži družstev jsme letos brali nepopulární bramborovou medaili za 4. místo v kat. DH79, když nám bedna utekla o pouhé 2 body 🙁 . I přes naše velké zklamání při vyhlašování  je to úžasný výsledek a opět se nám podařilo vybojovat dvě postupová místa pro jihočeský kraj na příští rok. Starším se letos výsledkově moc nedařilo, ale i tak si závod užili a  nasbírali cenné zkušenosti na budoucí ročníky.