3. 8. 2016 - Vysočina na Slovensku (očima Katky)

katka

Ve dnech 21.7-24.7 jsem se zúčastnila spolu s KCTM Vysočina mezinárodních čtyřdenních závodů Slovak Karst Cup (zároveň i Grand Prix Slovakia) v okolí slovenské Rožňavy. Do Rožňavy jsme přijeli již 17.7 a před závody jsme absolvovali tři tréninky v adekvátních terénech a celodenní túru po Volovských vrších. Kromě toho jsme navštívili lovecký zámek Betliar, jeskyni Dominica a Baradla-Barlang což je také jeskyně, ale my měli namířeno na vyhlídku nad ní. A v neposlední řadě také koupaliště. A teď něco k samotným závodům.

Jak už asi víte, po slovenském krasu pobíhal jen jeden jediný dres Jindřichova Hradce. Proto musím dodat: Příště jeďte také, jelikož to bylo krásné, namáhavé, zajímavé, užitečné, zábavné, ale i strašidelné.

Terény slovenského  krasu jsou v Evropě unikátní a vlastní závody to jenom potvrdily. Závody, na které přijelo téměř 500 závodníků se konaly na Silické planině (otevřené louky s poměrně zarostlými keřovitými lesíky a závrty) a Plešivecké planině (listnatý les s těžkou kamenitou podložkou a závrty). Musím dodat, že jakmile jste ztratili kontakt s mapou byli jste tak trochu v háji. J Mezi stejnými dírami/závrty, lesíky a křovinami se těžko najdete…

E1 a E2 se konali na Silické planině a E3 a E4 na Plešivecké. Tentokrát to bylo vše normální (start, krabičky, kontroly), (oproti Norsku). Akorát start E4 byl handicapový.

Nutno podotknout, že Vysočině se dařilo. V konečných výsledcích jsme se postavili na bednu skoro v každé kategorii. Mně se závody taktéž povedly -3x první a 1x druhá, celkově jsem si doběhla pro první místo se zajímavým náskokem… 😀

Bohužel tentokrát žádné video nemám, jen z jednoho tréninku a to je dlouhé přes hodinu. Uvidím, když tak bude odkaz zase v komentářích.

Jinak svoje fotky mám ve společném albu (odkaz dole), dole odkazy, které by vás mohli zajímat.

Web závodu:

http://web.tuke.sk/obeh/karst/

Podrobný soupis zážitků:

http://www.obvysocina.cz/wordpress/wp-content/uploads/2016/07/Vyso%C4%8Dina-na-Gemeru.pdf

Mapy z tréninků:

http://ap63.rajce.idnes.cz/Karst_Cup_2016_-_treninky/

Fotky:

AP: http://ap63.rajce.idnes.cz/Karst_Cup_2016/

SPOL. ABLUM: https://photos.google.com/share/AF1QipPPX7Ew5CbQqU-YczTUu7BAf5cBFhEIbjvZu9T2F9k6nt-anie7ZZU5NnmtLm4LkA?key=Y2c5UVBZT0NJVTBUbTdoN3ZfRkJVUVAwSk5hUUxn

Informace z krajského tiskového oddělení:

https://www.kr-vysocina.cz/orientacni-bezci-z-vysociny-bodovali-na-grand-prix-slovakia/d-4075095/p1=83597

http://www.regionvysocina.cz/zpravodajstvi/medaile-z-grand-prix-slovakia-pro-kctm-vysocina/

OB postupy:

http://rg.orienteering.sk/cgi-bin/reitti.cgi

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  1. Ivan :

    Díky za příspěvek a za výbornou reprezentaci s našim dresem na bedně-byl tam 4x.Pro jiné:podívejte se na mapy i na postupy-Kačka tam moc zaváhání neměla/GPS nelže/a kdo umí v tomto terénu,ve skalách a závodil na severu,tak už něco umí/když moc nebloudil/a může závodit všude a pokud je k tomu dobrá fyzička tak i vysoko.