3. 10. 2016 - Mistrovství a Veteraniáda ČR na klasické trati – Pustá Rybná

Pod zkušenou taktovkou LPU proběhlo toto nejprestižnější M ČR jednotlivců. Ve vysočinském terénu, na výborných mapách, s dobrým zázemím i počasím /v SO vedro, v NE na běhání výborně/. Tratě odpovídaly možnostem terénu a podle mnohých byla o chloupek zvýhodněna fyzička, kde i drobné chybky se krutě trestaly. Mezi cca 1350 nejlepšími borci ČR bylo i našich 17 v SO a 13 v NE. A dařilo se náramně.
SO-kvalifikace. Jen ti nejlepší z nejlepších se dostali do vytouženého finále A, kde se bojovalo o tituly Mistrů ČR, ostatní byli rozděleni podle výsledků do finále B, C, D. Už dlouho nepamatuji, kdy se na klasice dostali do finále A 4 borci. Letos to vyšlo a v D16 se probojovaly do A obě naše želízka /Eli-3, Kačka-5/. Ve veteránech postoupili do A v D45 Iva a v H50 Martin. Všem velká gratulace. Ostaní pak
do dalších finále B, C. Kaňkou je disk. nejmenovaného borce v H70, který po ztrátě mapy před K2 /nenašel -fuj mu/ doběhl do cíle se ztrátou 2 kontrol /nevěděl kde jsou/ jako věšák, loudil, závodník na paměť a kilometrové azimuty. M ČR se nevzdává a těsně před cílem došli známí dědci a babky ochotní ukázat další kontrolu.
NE-finále: přineslo nám velikou radost, když naše obě D16 doběhly v první polovině finále A /Kačka/D14/ 7. a Eliška 9./. Výborně. Po dobré zimní přípravě se může zrodit s Terkou „bednová“ štafeta D18. Iva doběhla 13. a Martin 25. I to je pěkné. Další: D18C: 16. Domča. D21C: 7. Jana. D35B: 9. Jana Beranová. H40B: 10. Petr Blažek /lepší a lepší/. H45B: 2. Honza /A mu uteklo o vteřiny, tak potvrdil kvalitu/. H55B: 3. Vláďa Nosek /a pak, že to nejde/. H70B: 6. Ivan. Bližší na ORIS včetně mezičasů a možnosti zakreslit postupy, nebo se podívat na jednotlivé tratě.
Příští víkend se běží M ČR štafet a klubů. Budeme tam také, včetně žactva. Ať vydrží forma i zdraví. Bude to orientačně dost náročné.
P.S. Teď vidím na stránkách LPU konečné výsledky M ČR a tam je Katka 6. a Eliška 8. Takže jsme se dočkali pomyslné velké bedny na M ČR. Hurá, hurá, hurá.