12. 6. 2017 - M ČR na krátké trati, Lipnice n.S.

Pořadatelům vše vyšlo. Krásné počasí, dobré shromaždiště zásobené vším potřebným, dobré mapy a vstřícnost místních i krajských zastupitelů. Mezi cca 1600 nejlepšími závodníky z ČR i ciziny byla i čtyřicítka našich. Terén je velmi zajímavý, nejen kopcovitý s kameny, ale hodně jsou vidět i zásahy lidí /lomy, násypky, valy, hrázky, jámy atd/.
Stavitelé tratí tuto nabídku využili. V sobotní kvalifikaci byl k dispozici staviteli poněkud jednodušší terén s mírnějším převýšením a závod byl rychlejší a dobře posloužil k rozdělení borců do finálových skupin. Kromě několika nešťastníků, kteří neměli svůj den, se do nejvyššího a vytouženého finále A dostali téměř všichni ti, co tam opravdu být měli a pár šťastlivců, kterým to sedlo. Ostatní pak v NE bojovali v dalších finále /B,C,D/ podle umístění ve svých skupinách. Našim se dařilo jak už dlouho ne a do finále A se probojovali a umístili ve skupině: D16: 1. Kačka, D40: 17. Lenka K. D45: 11. Iva. H45: 26. Honza. H50: 25. Martin T. H75: 6. Ivan. Bližší výsledky jsou na ORIS.
Nedělní finále M ČR: Závod byl obtížnější orientačně i fyzicky /větší kopce, kamenná pole a jiné zapeklitosti/. Našim se ale až na výjimky dařilo a uvádím nejlepší:
D16A: 5. Kačka /chybka se vloudila/. D16B: 4. Terka – a zisk licence A. D40A: 17. Lenka. D45A: 13. Iva. H45A: 29. Honza. H50A: 19. Martin T. H55B: 1. Milanh. H75A: 3. Ivan
Veřejný závod HD10 a HD12: nejmladší naděje nasávaly atmosféru vrcholového závodu a vedly si dobře. SO: DH10/36/: 10. Zbynďa, 12.Parky ml. DH12/43/: 21. Míša.
NE: DH10/32/: 9. Parky ml., 14. Zbynďa. DH12/33/: 9.Verunka.
Tréninkové tratě P3 /pro mladší a méně zkušené/ a P5 /pro dospělé co se nedostali rankingem do hlavních soutěží a pro ty, kdo se na náročné tratě rovné délkou i převýšením tratím dospělých D21 a H21 cítili/. Obdiv zasluhují naši žáci, kteří tyto tratě zvládli /Kája, Nela, Jíťa, Vojta P./. Na P5 oba dny dobře běželi dospělí a dorostenci – Péťa ml. /12. a  9./, Milan /25. a 26./, Kuba /38/, DoKi/40/. Podrobné výsledky opět na ORIS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  1. Milanh :

    Velká gratulace nestorovi našeho oddílu Ivanovi,který vybojoval velkou bednu (bronz) ve své kategorii.