16. 9. 2021 - Co jste dělali o prázdninách

O prázdninách jsou sice pozastaveny pravidelné soutěže, neznamená to ale, že jsme přestali běhat. Letošní kalendář letních vícedenních závodů byl sice díky WOC2021, kovidu a kůrovci netradičně rozházen a některé akce se nekonaly vůbec, většina vícedenních ale proběhla a byly na nich vidět i dresy našich borců. A protože většina z nich se z vrozené skromnosti nepochlubí, přinášíme chronologicky seřazený sumář nejpovedenějších výkonů.
Uvádím vždy pouze výsledky do 10 místa nebo, pokud bylo závodníků méně než 20, do poloviny startovního pole.

WOC Tour 2021

Doksy, 3.7. – 9.7., 2413/32 závodníků

První plánovaná prázdninová akce byla bohužel zrušena. Ten kdo měl již zamluvené ubytování, měl možnost ve stejném termínu a lokalitě absolvovat několik oddílových tréninků. Na poslední chvíli se otevřela i možnost koupit si mapy tréninků v lokalitách probíhajícího MS a zúčastnit se MS jako divák. Mnozí této možnosti také využili.

Napříč Českou Kanadou

Zvůle, 9.7., 90 hlídek / 7 hlídek s členy SJH

Napříč Českou Kanadou sice nepatří úplně mezi klasické orientační závody, ani klasické MTBO, ale pravidelně se ho zůčastňují členové našeho klubu. Pro ty, kteří nevědí, se jedná o Bike-O závod hlídek, částečně na turistické mapě, částečně na MTBO mapě. Na dlouhé trati je to čistě scorelauf, na krátké trati si hlídka vybírá 10 libovolných kontrol, které projede v libovolném pořadí.

VOZÍKY:/2/ 2. Markéta Petrů + Kateřina Petrů
RODINY-KRÁTKÁ:/14/ 1. Parky + Bizon + Ivan Kuchyňka; 2. Jirka + Kuba Míchalovi; 9. Jirka + Jiřík Petrů
ŽENY-DLOUHÁ:/8/ 2. Marta Jelínková + Míša Míková
RODINY-DLOUHÁ:/5/ 5. Viktor + Adélka + Eva Potužníkovi

HSH Vysočina cup

Budislav, 16.7. – 18.7. – 1252/23 závodníků

Na tradiční vícedenní závody, které se navíc konávají na blízké Vysočině, se těšilo 23 závodníků SJH. Závody byly bohužel na poslední chvíli zrušeny, oficiálním důvodem byla „Změna stanoviska obce Budislav a družstva hospodařícího na pozemcích pro kemp a centrum => nelze zajistit zázemí závodu a adekvátní přístup do lesního prostoru.“
Početná skupina se tedy místo toho vydala na Grand prix Silesia do Jakubčovic.

Hållsta, Švédsko, 14.8. – 24.8., 12 mapových tréninků

V rámci projektu STK (Stacionární tréninkové kempy) Rady pro inovace ČSOS (více o projektu např. zde) proběhlo letos mapové soustředění ve Švédsku. Kemp zaměřený na rozvoj správné techniky navigace a budování správných návyků v klasických skandinávských terénech pod dohledem ambasadorů z řad dospělé či juniorské reprezentace OB absolvovali Katka, Blažková, Veronika Blažková a Michal Nouza.

Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji

Kacanovy, 20.8. – 22.8., 3 etapy, 1312/1 závodník

H45/62/ 23. Petr Blažek

Kromě letních vícedenních závodů proběhly o víkendu 21. a 22.8. první dva závody podzimní části Jihočeského žebříčku. Sobotní klasická trať se navíc běžela jako Mistrovství oblasti na klasické trati. Přestože účast nebyla vzhledem k probíhajícím prázdninám a možná i konfliktu s PP největší, našich závodníků se na obou závodech objevily téměř čtyři desítky. Uvádím tedy pouze medailová umístění

Staré město p. L., 27.8. – 29.8., 1035/26 závodníků

Poslední prázdninový víkend jsme pořádali, jak jste si jistě všimli :-), takže závodili pouze děti:

D10:/18/ 1. Ráďa Komárková
D10N:/9/ 1. Ondřejka Komárková
D12:/37/ 17. Mája Pobudová
H12:/25/ 2. Vojta Blažek; 4. Kuba Míchal; 10. Toník Beran
H14:/34/ 3. Cyrda Blažek; 8. Tom Parkan