22. 5. 2022 - Víkend nároďáků s pohledu SJH

ŽA- V Krušnohorském terénu, který nelze nazvat jinak než „masakr“ se členům našeho oddílu dařilo nad očekávání dobře. Sobotní závod na krátké trati v hlavní dámské kategirii W21E (započítávaného i světového rankingu) zaběhla skvěle Jana B. (10. místo). Výborné je rovněž 7.místo Michala N. v H18A a velmi slušné jsou i 15. a 17. místo Jitky a Nely v D18A. Na nedělní klasické trati se oddíl dočkal prvního letošního umístění na bedně v ŽA. Jitka zaběhla skvěle a na 3.místě zaostala od vítězství o necelou minutu. V D21E je velmi dobré 12. místo Kamily G.

Zde se můžete podívat na GPS tracking. (GPS jednotku měly Jana, Kamila a Jitka)

ŽB u Kladna přinesl řadu dobrých výsledků, z nichž vzhledem k umístění,počtu startujících a důležitosti kategorie (toto je jen můj pohled a můžeme se názorově lišit) uvádím jako nejlepší oddílové výsledky double vítězství Vojty B. V H12, 4. místo na krátké trati Verči B. v D18 a 14. a 19. místo Tomáše P. v H14 kde vzhledem k počtu 84 startujících drží po dvou závodech bezpečně pozici zajištující zisk licence “A“.

Další jen ve zkratce do 6.místa D10 Ondřejka (5. a 4. místo), H12 Jakub M. (4. a 2.), D50 Iva (1. a 2.), H50 Já (4. a 2.), D55 Jana T. (5.), H21 Tomáš T. (6. a 6.), D21 Jana B. (3.).

Ještě díky Arnoštovi za stylové retro ubytování (sedmdesátá léta jak vyšitá).

Doplněk předsedy: zvolený hotel sice ještě není kulturní památkou, ale co není, může být. Již nyní ho naleznete v památkovém katalogu Národního památkového ústavu. Cituji: „Z architektonického hlediska je budova kladenského hotelu nejhodnotnější a nejautentičtěji dochovanou městotvornou součástí velkoryse řešeného náměstí Sítná z 60. a 70. let 20. století.“ A jak víme od pana vrchního (působícího v hotelu prakticky od jeho otevření v roce 1973), noc zde strávil např. prezident Ludvík Svoboda, v restauraci pojedla a popila Bohdalka (a mnozí další) a hotel pro svoji neopakovatelnou atmosféru opakovaně slouží filmařům. Nejnověji byste ho měli nalézt v minisérii Iveta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 1. Anonym :

  Ještě dovětek.Kuba Michal je vnukem vyhlášeného sprintera a atleta Šteflíčka.Geny pracují.
  Ivan.

 2. Anonym :

  Sledoval jsem obě akce podstatnou část SO i NE a za uši všechny tahal z lesa.Mám z výsledků velkou radost.Oddíl jede.Honzo Ty znáš 70léta už od nemluvněte?-jinak díky že jsi se zpráv ze závodů ujal.
  Ivan.

 3. Tomáš :

  Díky za shrnutí Honzo! já ještě dodám důležitou informaci, že v Béčkách v sobotu na doběhu měl nejrychlejší čas ze včech závodníků Kuba Míchal, a v neděli slavil návrat král doběhů Karel Dundáček