24. 4. 2023 - Úspěšný závodní víkend

Právě uplynulý víkend přinesl, kromě krásného počasí, i parádní výsledky našich závodníků prakticky na všech akcích, kde byly naše dresy vidět.

V sobotu se 24 borců vypravilo do Stropěšína u Dalešické přehrady, zabojovat na 4. závodě Ligy Vysočiny. Krátká trať byla postavená v celkem plochém jihomoravském lese, kde už jsme několikrát běhali. Místy členitý terén ale vyžadoval pozornost a část s příkrými srázy a skálami směrem k přehradě, pak i značnou dávku odvahy a odhodlání.

Předseda demonstruje, že k úspěchu bylo potřeba lézt i klouzat

Absolutní úspěch tady zaznamenali Beranovi. Jana (D45) i Tonda (H12) skončili ve svých kategoriích první. Úspěšní byli i Komárci, kteří mají kompletní sadu medailí: Ondřejka (D10) 1., Ráďa (D12) 2. a Arnošt (H35) 3.

Dále uvádím všechny do poloviny v kategorii:

D10/6/1. Ondřejka Komárková; D12/14/2. Radka Komárková; D16/9/3. Anička Kopencová; D18/2/1.Verča Blažková, 2. Míša Benešová; D45/16/1. Jana Beranová, 2. Iva Benešová; H12/11/1. Tonda Beran; H21C/29/5. Petr Nouza; H35/21/3. Arnošt Komárek, 5. Petr Blažek; H45/24/11. Martin Šteflíček;H55/14/7. Vláďa Nosek; HDR/33/12. Jáša Míchal; P/26/8. Zuzka Míchalová

Fotky ze závodu, výsledky, OB-postupy a ztráty a nálezy najdete v ORISu

V sobotu dopoledne se také běžel v Ládví u Kamenice první závod Českého poháru štafet. SJH mělo nasezeno tři štafety: D21 (Jíťa Novotná, Kamila Gregorová, Katka Blažková), H165 (Petr Nouza, Parky, Honza Beneš) a MIX (Bizon, Kuba Míchal, Vítek Jelínek).

Michal Nouza hostující v USK Praha, běžel první úsek ve štafetě VSP2 v kategorii H18 a přiběhl na 7. místě. Kolegové ze štafety už tak úspěšní nebyli a tak skončili na 39. místě.

Holky v H21 doběhly na 17. místě (z 50 štafet): Jíťa 29.(29), Kamila 9. (16.) a finišovala Katka, 13. na svém úseku, v závodě na 17. místě.

Veteráni H165 měli po loňském MČR vysoké očekávání, které také naplnili. Petr Nouza přiběhl na 2. místě, Parky 4. místem na úseku přiběhl na třetím místě a Honza prvním místem na úseku dostal štafetu na konečné 2. místo.

Kluci v MIXu pak předvedli malé drama. Bizon přiběhl v těžké konkurenci elitních běžců na parádním 9. místě, Kuba to 3. místem na úseku vytáhl na 4. místo a Vítek excelentním výkonem, 1. místem na úseku na konečné 1. místo.

Odpoledne se pak v nedalekých Říčanech běžel sprint Českého poháru a Žebříčku A.

Výsledky: D21E/41/17. Kamila Gregorová; D20A/38/7. Jíťa Novotná; D21A/69/23. Katka Blažková; H16A/76/27. Bizon, 42. Vítek Jelínek; H18A/67/35. Michal Nouza; H14C/28/3. Kuba Míchal; H55C/15/4. Petr Nouza

Výsledky, záznamy GPS, OB-postupy… v ORISu nebo na stránkách závodu

V neděli pokračoval Český pohár štafet dalším závodem v okolí Kamenice, tentokrát v osadě Všedobrovice. Jméno osady přineslo našim štafetám zřejmě štěstí.

V pánské veteránské štafetě v kategorii H165 rozbíhal tentokrát Honza Beneš, který přiběhl na prvním místě s náskokem 2:30 na druhou štafetu Jiskry Nový Bor. Parky ani Petr Nouza pak nepřipustili žádné drama a štafeta tak doběhla na prvním místě s náskokem 2:51.

Polepšila si i děvčata. Jíťa přiběhla na 15. místě, Katka Blažková předávala na celkovém 18. místě a Kamila, 7. místem na úseku, přivedla štafetu do cíle na parádním 14. místě. V celkovém pořadí poháru tak jsou holky 16.

Míša Nouza si svým sobotním výkonem vysloužil nominaci do první štafety USK a s Danielem Bolehovským a Vilémem Štraitem skončili na celkovém 5. místě. Michal na posledním úseku předvedl 4. nejlepší čas.

Celé výsledky, fotky, záznamy GPS… ze sobotních i nedělních štafet najdete na stránkách závodu.