Trénink Bílá Skála na mapě Řasy

Nejdelší tréninkový den roku 2017! Západ Slunce ve 21:08, občanský soumrak (venku lze bez umělého osvětlení vykonávat běžné činnosti jako číst noviny, hrát míčové hry nebo běhat po lese) až ve 21:51, astronomická noc nenastává vůbec (takže v lese lze běhat prakticky bez přestávky až do rána).

Shromaždiště a místo startu: Letní dětský tábor Bílá Skála u silnice Číměř – Kunějov, tj. zde.

Start obvyklý od 16:00, bude-li startér již na místě tak i dříve.

Trénink na oblastní mistrovství na klasice, takže tratě taková klasika. Snad se konečně podaří dosáhnout směrného času vítěze, který je podle tréninkových prováděcích předpisů 40–50 minut 😉

Parametry

A   6 300 m   18 kontrol
B 4 800 m 12 kontrol
C 3 600 m 10 kontrol
D 2 950 m 11 kontrol

Popisy jako obvykle na mapě. Do kategorie D (děti) není třeba se hlásit. Bude připraven obvyklý počet úterních map. Do kategorií A–C se hlaste normálně (tedy i děti, které chodívají na úterní i středeční tréninky).

Pozor, tratě A a B jsou jeden velký polomotýl, kde kontrola č. 1 je současně poslední kontrolou. Tak se na první kontrole pořádně podívejte, na kterou stranu běžet…


Významnější převýšení u všech tratí je jenom na začátku (tábor Bílá Skála se bohužel/pro trénink naštestí nachází poblíž nejnižšího bodu mapy, cca 515 m n.m.). Na nejvyšší bod (kopec Řasy, 642 m) by se normálně nikdo dostat neměl, ale jedno z nejhezčích míst mapy (kopeček ve výšce 640 m) s mnoha kupami nejde vynechat (platí pro A a B).