Tréninky

Organizace zimně nedělních spinningů a treninků mládeže zde.


NEJMENŠÍ DĚTI  trénují každé úterý 16:30 – 18:00. Podrobnosti u Terezy Hojné . Tělocvična pak v zimě (16:00 – 17:30)

STARŠÍ DĚTI  a ……. BĚŽECKÉ TRÉNINKY:

O dalším plánu tréninkové přípravy po jarních prázdninách budete průběžně informováni. Až do odvolání budou pokračovat běžecké STŘEDY, od 16:00, sraz u GVN, operativně někdy zaměněné za trénink s mapou (po tmě).

První dvě NEDĚLE po prázdninách: klasické mapové tréninky v lese. Nejprve 8.3. od 11:00 v Městském lese (s mezinárodní sněhulákovou účastí), poté 15.3. u Dřeva. Podrobnosti průběžně na tomto webu. Na oba (a všechny další) mapové tréninky je nutné se přihlásit v oddílovém systému!Poznámky pro stavitele:


Není nutné mít na všech kontrolách krabičky (někde stačí lampion nebo i jenom mlíko). Zejména pokud víte, že těsně před tréninkem nemáte čas roznést stojany do lesa, rozneste jeden/dva dny dopředu pouze malé lampiony/mlíka a na stojany s krabičkou se vyprdněte (nebo je dejte pouze na kontroly poblíž startu). Důležitější než pípání a výsledky se všemi mezičasy na webu je kvalitní trénink na zajímavé trati!

1) nechte si poslat mapu (Honza, Arnošt), 

2) vyzvedněte si celou tréninkovou sadu, sadu nerozdělujte! (k dispozici máte do lesa celkem 30 tréninkových krabiček (kódy 71–100),  návod na obsluhu krabiček  (opatrovník a stopař pohybu sady je  Martin T.,  jemu hlásíte mailem předání kompletní sady dalšímu staviteli a případné závady sady).  

3) vyzvedněte si tréninkový kufr (lampiony + stojany). Připravené tratě pak včas předejte Honzovi k vytištění.

Trénink by měl být zajímavý, neměl by být příliš dlouhý (čas vítěze v kategorii A cca 40–50 minut, v ostatních přiměřeně méně). Staví se vždy 3 tratě:

A= elita
B= orientačně (téměř) elita, fyzicky ještě před/již za zenitem (obvykle vhodná podmnožina tratě A)
C= mírně obtížnější DH10 (pouze minimum kontrol společných s A/B!!!)


Pravidelně trénující H14, dorostenci, junioři atd. obvykle volí trať A. Pravidelně trénujícími DH12, D14 a staršími veterány je obvykle volena trať B. Trať C pro samostatně běhající děti do 10-ti let (resp. ostatní začátečníky), které si tímto způsobem mohou doplňovat tréninky s dětskou skupinou. Postupy pokud možno po jasných liniích (cesty, potoky, zřetelná rozhraní, …), některé kontroly mohou být na objektech mimo linii, ale z linie viditelných/snadno dohledatelných.

Pro přípravu tratí lze (kromě OCADu nebo OOMapperu) použít též volně dostupný program PurplePen. Ke stažení zde (tlačítko Download). Po/při instalaci lze zvolit též češtinu například polštinu jako jazyk, ve kterém budou zobrazovány všechny nabídky. Ovládání poměrně intuitivní, dříve narozeným zcela jistě bez problémů pomohou jejich ratolesti.Výsledky tréninků najdete na webové stránce:

http://obasen.orientering.se/winsplits/online/en/default.asp

Dole na stránce najdete formulář Search events, do kolonky Organizing club zadáte SJH, zatrhnete políčko Classification-club a vyberete daný trénink.
________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.