Tréninky

NEJMENŠÍ DĚTI  trénují každé úterý 16:00 – 18:00. Tělocvična (SOŠ/SOU) pak v zimě (16:00 – 17:30)

Organizace podzimních treninků pro nejmenší děti (září-listopad 2023)
pravidelně v úterý od 16.00 (pokud není uvedeno jinak)
detaily k tréninku do pátku v novinkách na webu+email !!!

DatumMístotrenér
12.9.2023městský park pod GVNTereza
19.9.2023Městský lesVeronika
26.9.2023Obora RadouňkaTereza
3.10.2023Moravův lom (Bílá)Jirka
10.10.2023Obora RadouňkaCyril
18.10.2023-středaMedenice (Chlum u Tř.)Petr
24.10.2023??? překvapeníVeronika
od 31.10.2023tělocvična

STARŠÍ DĚTI:

Starší děti začínají po prázdninách středečním mapovým tréninkem (přihlaste se v oddílovém systému) na mapě Interkompasu 49, pravidelná úterní příprava na dráze začne 12.9.


Termíny a lokace středečních tréninků pro starší děti a dospělé:
DatumMístoStavitel
6.9.Interkompas, the best ofPetr N.
13.9.HradištěHonza
20.9.Holenský DvůrParky & Bizon
4.10.Jindřišské údolíBlažci Jindřiš
11.10.VojířovJirka
18.10.Dubovice / MedeniceBlažci Příbraz
25.10.Velký Ratmírov, Rožmberské lesyPepa
1.11.Noční: Městský lesArnošt

Podrobnosti k tréninkům (s místem parkování, startu, časem prvního startu…) budou, jako vždy, zveřejněny v týdnu před tréninkem.


Poznámky pro stavitele:


Není nutné mít na všech kontrolách krabičky (někde stačí lampion nebo i jenom mlíko). Zejména pokud víte, že těsně před tréninkem nemáte čas roznést stojany do lesa, rozneste jeden/dva dny dopředu pouze malé lampiony/mlíka a na stojany s krabičkou se vyprdněte (nebo je dejte pouze na kontroly poblíž startu). Důležitější než pípání a výsledky se všemi mezičasy na webu je kvalitní trénink na zajímavé trati!

1) nechte si poslat mapu (Honza, Arnošt), 

2) vyzvedněte si celou tréninkovou sadu, sadu nerozdělujte! (k dispozici máte do lesa celkem 31 tréninkových krabiček (kódy 70–100),  návod na obsluhu krabiček  (opatrovník a stopař pohybu sady je  Martin T.,  jemu hlásíte mailem předání kompletní sady dalšímu staviteli a případné závady sady).  

3) vyzvedněte si tréninkový kufr (lampiony + stojany). Připravené tratě pak včas předejte Arnoštovi nebo Honzovi k vytištění.

Trénink by měl být zajímavý, neměl by být příliš dlouhý (čas vítěze v kategorii A cca 40–50 minut, v ostatních přiměřeně méně). Staví se vždy 4 tratě:

A= elita
B= orientačně (téměř) elita, fyzicky ještě před/již za zenitem (obvykle vhodná podmnožina tratě A)
C= obtížnější DH12 (některé kontroly společné s A/B)
D= mírně obtížnější DH10 (pouze minimum kontrol společných s A/B, objekty poblíž linií, ale ne tupé křižovatky cest)


Pravidelně trénující H14, dorostenci, junioři atd. obvykle volí trať A. Pravidelně trénujícími DH12, D14 a staršími veterány je obvykle volena trať C nebo B. Trať D pro samostatně běhající děti do 10-ti let (resp. ostatní začátečníky), které si tímto způsobem mohou doplňovat tréninky s dětskou skupinou. Postupy pokud možno po jasných liniích (cesty, potoky, zřetelná rozhraní, …), některé kontroly mohou být na objektech mimo linii, ale z linie viditelných/snadno dohledatelných.

Pro přípravu tratí lze (kromě OCADu nebo OOMapperu) použít též volně dostupný program PurplePen. Ke stažení zde (tlačítko Download). Po/při instalaci lze zvolit též češtinu například polštinu jako jazyk, ve kterém budou zobrazovány všechny nabídky. Ovládání poměrně intuitivní, dříve narozeným zcela jistě bez problémů pomohou jejich ratolesti.Výsledky tréninků najdete na webové stránce:

http://obasen.orientering.se/winsplits/online/en/default.asp

Dole na stránce najdete formulář Search events, do kolonky Organizing club zadáte SJH, zatrhnete políčko Classification-club a vyberete daný trénink.
________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.