Zář 20 2023

MČR štafet a klubů, 14.-15.10.

Až moc rychle se nám blíží klubový vrchol sezóny – Mistrovství ČR štafet a klubů. Konat se bude relativně blízko – v Krouně. Zájemci o start z řad dorostu a starších, přihlašte se v SOStému do neděle 24.10.9. Je zde pouze kategorie „BĚŽEC“, jednotlivé štafety/družstva sestaví trenérská rada… Pro běžce bude snaha zajistit ubytování. Pokud byste ubytovat nechtěli (spaní v roklince apod.), napište to do poznámky.

Žactvo bude řešeno zvlášť přes KCTM Vysočina, tj. žáky v SOStému nehlašte.

Zář 22 2023

Dětský trénink – úterý 26.9.2023

Náš třetí podzimní trénik proběhne tradičně v úterý (26.9.2023) na zcela nové mapě „Obora“ na Radouňce. Se správcem penzionu je na úterý domluveno možné parkování v těsné blízkosti (bod 2), můžete tedy vjet do zákazu, parkujte, prosím tak, aby kolem projel i případný popelářský vůz nebo traktor s vlečkou :-). Start bude při dobrém počasí asi 50 metrů po cestě (bod 1), v případě deště pod střechou penzionu. odkaz na mapu.
Připraveny budou dvě tratě:
1/ celofáborková jako při závodech menších dětí s možností zkratek. Na trati jsou však zavěšeny i falešné kontroly, takže mapování nutné 🙂 
2/ pro větší a zkušenější je trať značena bez fáborků
Tentokrát budete startovat podle pořadí příchodu, mezi 15.45 – 16.30, po individuální rozcvičce podle obrázků, aby byly možné rozestupy na trati.

Zář 19 2023

Ozvěny MČR na krátké

Vysočinské lesy, to je naše parketa – a tak naše očekávání byla poměrně vysoká.

Více »
Zář 16 2023

Dětský trénink-úterý 19.9.2023

Ahoj všichni. Druhý trénink  nejmladších dětí je tu!  Sejdeme se 19.9.2023 v Městském lese (od Jindřiše) v 16.00 hod

Místo parkování  zde.   My se sejdeme kousek v lese za tratí. Trenink připravuje Verča a myslím, že kromě rozběhání, několika her Vás čeká  skutečná orienťácká trať. Prosím přijďte včas ať  všechno stihneme.

Zář 14 2023

Mapový trénink, středa 20.9.

Výsledky na obasenu. K nim poznámka: vzhledem k umístění kontrol 71 a 85 na samé hranici pravidel, kdy údajně 30 m pásmo naměřilo 36 m vzdálenost, zasedla samozvaná jury. Jejím rozhodnutím byli oddisknuti závodníci, kteří orazili tu „druhou“ kontrolu (3 běžci na trati A a 2 běžci na trati B). A jak vědí znalci pravidel, proti rozhodnutí jury se již nelze odvolat 😀

Příští středu mapový trénink není, ve čtvrtek běžíme Ligu Vysočiny v Lipůvce a nejaktivnější žactvo následně absolvuje vysočinské soustředění na Třech Studních. Ve středu 4.10. se můžete těšit na Jindřišské údolí a zcela novou mapu.

Více »
Zář 08 2023

Mapový trénink, středa 13.9.

Výsledky jsou zde.

Více »
Zář 08 2023

První podzimní trénink – děti, úterý 12.9.

Je to tady!!! První trénink  nejmladších dětí je před námi!  Sejdeme se 12.9.2023 v parku  pod  GVN v 16.00 hod. Ať to napoprvé nemáme daleko a ať nás najdou Ti, kteří se na nás byli podívat na akci „ Město dětem“ a chtěli by s námi začít běhat.
Místo srazu bude zde. Prosím přijďte včas ať se dozvíte novinky a  vše co potřebujete.
Jirka bude mít pro Vás připravené kontroly schované po celém parku.

Zář 04 2023

Interkompas první dozvuk – mapový trénink ve středu 6.9.

Velké díky všem, kdo se podíleli na zdárném průběhu Interkompasu 49. Postupně se k němu ještě vrátíme ve formě obrázkové, pohyblivě obrázkové i konzumační.

Více »
Srp 07 2023

Letní mapový trénink 10.8., pod Kovářem

Postupy nahrávejte na liveloxu. Pokud tam ještě nemáte účet, vytvořte si ho, bude se vám hodit i do budoucna. Výsledky jsou jako vždy na obasenu.

Více »
Čvc 12 2023

MTBO Zvůle 2023

Tradiční cyklo-orientační závod Napříč Českou Kanadou se jel v sobotu 8. 7. za nezvykle teplého počasí (obvykle alespoň část dne prší) i za účasti několika týmů, v nichž se pod nenápadnými přezdívkami skrývaly známé tváře ze SJH. Zázemí bylo jako vždy perfektní, kontroly nebyly zašité, letos možná orientačně trochu jednodušší, ale fyzicky daly zabrat a chyby se také daly udělat. Pro „orienťácké“ kontroly pořadatelé letos využili novou MTBO mapu Landštejna, tyto složitější kontroly byly tedy dále od startu a díky tomu měly i vyšší bodové ohodnocení, což byl určitě bonus oproti předchozím ročníkům. A jak jsme dopadli? Nutno přiznat, že v některých kategoriích byla bedna předem jistá, ale ostudu jsme si rozhodně neuřízli: muži dlouhá – Michal N. a Zdeněk Bl. (3), ženy dlouhá – Adéla a Eva P. (1), Marta a Míša M. (2), mix dlouhá – Denisa a Olda V. (3), rodina krátká – Tonda a Pavel B. (1).

Eva P.