Led 08 2022

Registrace 2022

Prosíme všechny členy spolku, kteří jimi chtějí zůstat i v roce 2022 (věříme, že všichni :-), aby věnovali pozornost nutnosti potvrdit svoje členství zaplacením členských příspěvků, jejich struktura a výše viz zde v dokumentu, který schválila nedávná členská schůze. Registrace probíhá stejně jako loni dvoukolově:

  1. Zašlete potřebnou částku (za celou rodinnou jednotku) na oddílový účet u Raiffeisenbank č. 3335399002 / 5500. Variabilní symbol libovolný, do poznámky k platbě uveďte jméno (rodiny). Pokud očekáváte v roce 2022 další oddílové výdaje (oddíl. oblečení, startovné na letních závodech atp.), resp. váš rodinný účet vykazuje záporný zůstatek, zašlete příslušně vyšší částku. Následně vyčkejte (nejvýše malý počet dnů) než vám bude zaslaná částka připsána na oddílový rodinný účet (děje se manuálně).
  2. Přihlašte se do SOStému a v akci Registrace 2022 si pro každého člena rodiny vyberte požadovanou úroveň členství. Členské příspěvky vám budou automaticky strženy z rodinného kreditu, který jste před tím navýšili.
Všechny kroky registrace (platbu i samotnou registraci, která může nastat až nějaký den po platbě), prosím, stihněte nejpozději v neděli 23.1.2022, abychom stihli včas zajistit následnou registraci v sekci OB ČSOS.

Děkujeme, Váš výbor

PS: TADY je odkaz na kalendář závodů, který byl probírán během valné hromady.

Led 01 2022

PF 2022

Tak jako loni, předloni, předpředloni, …, Nový rok jsme společně přivítali na Zvěřinově vyhlídce. Někteří následně pokračovali k (uzavřené) Mrvkově rozhledně a dál, dál, dál do roku 2022. Fotky ve vyšším rozlišení jsou TADY.

Trefné rozloučení s rokem 2021 připravil Pokáč. A kdyby se chtěl někdo řádně připravit na první mapový trénink roku 2022, který se za jarního počasí poběží hned 2. ledna, tak TADY se lze podívat na galerii kontrol.

Pro 26 2021

Valná hromada, pátek 7.1.2022

Jak již bylo oznámeno dříve, každoroční valná hromada Spolku orientačních sportů Jindřichův Hradec se uskuteční v pátek 7.1.2022 v kulturním domě obce Horní Pěna (č.p. 89, naproti kostelu) od 17:00. Parkování na louce u výjezdu z Horní Pěny směr Malíkov.

Na programu valné hromady je zpráva o činnosti za rok 2021, zpráva o hospodaření za rok 2021 a schválení výše členských příspěvků pro rok 2022. V rámci neoficiální části proběhne vyhlášení výsledků Posledního kufru 2021 a též ocenění výkonů naší mládeže a dětí v roce 2021. Přijďte v hojném počtu. Na účast se těší váš výbor.

S ohledem na zajištění přiměřeného množství občerstvení prosíme o ,,přihlášení se„ k účasti na valné hromadě v SOStému (akce Valná hromada) do neděle 2.1.2022.

Pro 26 2021

Oddílové venkovní akce v prvních dnech roku 2022

Výsledky Ostropestřcového tréninku jsou TADY.

Hned v prvních sedmi dnech roku 2022 se můžete těšit na několik oddílových akcí, venkovní viz níže, valná hromada viz výše.

Na Nový rok tradiční společný výběh do roku 2022. Start v 10:22 od kostela sv. Jakuba, společně kolem Polívek a letiště k vyhlídce Karla Zvěřiny. Zde přípitek, foto atp. a dle zájmu, kondice atd. pokračování k rozhledně, Barboře nebo přes Matnou a Frankův Dvůr zpět do JH.

Vzhledem k tomu, že sníh, který teď vidíte všude kolem sebe, ještě před Silvestrem roztaje, tak hned v neděli 2.1. první mapový trénink roku 2022 pro navození správné tréninkové motivace, na mapě vytvořené během posledních cca 2 měsíců. Starty mezi 10:00 a 10:30. Shromaždiště na úhoru vedle ostropestřce, start poblíž nejvyššího bodu úhoru. Parametry tratí – A: 5 500 m / 60 m / 20 k., B: 4 000 m / 50 m / 15 k., C: 3 000 m / 45 m / 11 k. Tratě B a C jsou podmnožinou tratě A. Terén je nicméně poměrně nenáročný a na trať C se určitě mohou vydat i menší děti v doprovodu zkušených ošetřovatelů. Přihlášky v SOStému do čtvrtka 30.12. Mapy nebudou vodovzdorně upraveny a budou vytištěny na běžný kancelářský papír. Mapníky (euroobaly) si přineste vlastní.

PS: Ve vlastním zájmu si zjistěte, jak vypadá rostlina ostropestřce mariánského (silybum marianum) začátkem ledna. Mapovou značku č. 412 (obdělávaná půda) vyhlašuji tímto za nepřístupnou oblast (vstup = diskvalifikace), nicméně s výjimkou možného vstupu na obdělávanou půdu, na níž roste právě ostropestřec.

Pro 22 2021

Závody u Tábora 26.12.

Výsledky – všichni minuli alespoň jednou kontrolu, já a Míša jsme nenašli 51, Honza si nevšiml krabičky u 33 – videa z kontrol tady

Více »
Pro 12 2021

Třeštický HROBeček

V sobotu 11. prosince proběhl již 7. ročník (již) tradičního HROBečku. Centrum se po třech letech vrátilo do Třeštického Mlýna a konečně jsme měli možnost zjistit, co znamená věta „Jediným důvodem zrušení [HROBečku] by bylo pouze velmi špatné počasí (trvalý déšť, extrémně nízké teploty), nebo naopak počasí velmi dobré, což obnáší dostatek sněhu na běžky.“ Účastníci během závodu museli dávat pozor, aby nezničili na cestách vyjeté stopy, někteří se v průběhu závody i pozdravili s protijedoucími lyžníky a HROBeček přesto zrušen nebyl! Dohledávky (pro pomalejší běžce) byly sice s ohledem na stopy jednodušší, ale účastníci se shodli, že náročnost postupu po zasněžených pláních (viz např. zde) i cestách nebyla ani zdaleka vyvážena časovou úsporou na dohledávkách.

Novinkou na tratích byl povinný postup přes první 4 kontroly a též povinný návrat na uzlovou kontrolu („sběrku“, cca 2,5 km vzdušně od cíle). Mapu s tratí lze prohlédnout na playmap. K dispozici bylo sice 32 kontrol, ale i vítěz letos stihnul navštívit pouze 21 z nich, což jenom podtrhuje extrémní náročnost letošního HROBečku. O kvalitě tratí z pera MáryP umožňujících nejrůznější volby postupů svědčí fakt, že žádná kontrola nebyla v lese zbytečně. Na každou se někdo šel podívat. Hradečtí závodníci se od začátku závodu drželi v popředí, viz např. zde. Konečné výsledky potom ovládli vysočinští dorostenci (s Michalem na bronzové příčce) mezi které se vloudil jeden (jihlavský) veterán. Všichni tito však za sebou zanechali i část O-reprezentace České republiky, jež zavítala na letošní vyvrcholení O-sezóny!

Pro 12 2021

SJH dresy kolekce 2022+

Na základě poptávky dopracován návrh na dlouhé elastické kalhoty a lehkou běžeckou bundu. Kompletní návrhy si můžete prohlédnout zde. Předpokládaný termín dodání je první polovina března 2022.

Bylo rozhodnuto o příspěvku oddílu jednotlivým členům dle následujícího klíče (zde). Do konce roku budete informováni o vašem konkrétním doplatku, který Vám po předání oblečení bude odečten z kreditu. Předpokládané doplatky zde.

objednáno -uzavřeno (1.kolo) ZDE

Lis 28 2021

Poslední KUFR, protokol

Poslední KUFR 2021 proběhl ve stavu nouze v sobotu 27.11. v lesním komplexu mezi obcemi Potočná, Hůrky a Nová Bystřice. Tratě postavila Nouze s Parkym. Mapu během srpna a září 1986 připravili Koblížek, Šobr a Králík. Závodníci hlásili, že porosty již (mnohde) opět seděly. Pro Naděje a Beznaděje byla k dispozici o něco aktuálnější verze mapy z tabletu aktuálnější Nouze. Závod (skórelauf na 2 hodiny s proměnlivou bodovou hodnotou kontrol) proběhl za chladného, ale běžecky přívětivého počasí a při souvislé sněhové pokrývce. Na LOB to ale ještě určitě nebylo (ještě že se KUFR nekonal až v neděli). Zranění nebylo hlášeno žádné. Zcela předběžné výsledky jsou ZDE (pdf). Na konečných výsledcích bude HR ještě usilovně pracovat a budou vyhlášeny během valné hromady plánované na pátek 7.1. v obci [Nieder/Ober]baumgarten.

Několik fotek k dispozici ZDE na rajčeti.

V souladu s prováděcími předpisy byla též během 48 hodin zveřejněna mapa s kontrolami. Svoje postupy můžete nahrávat nebo zakreslovat na playmap.

Nejdůležitějším výstupem letošního Posledního KUFRu je nicméně nová hymna oddílu. Ukazuje se, že oddíl disponuje nejenom několika skvělými hudebníky, ale též talentovaným textařem a pěvcem v jedné osobě! Všichni členové oddílu se tímto žádají o seznámení se s novou hymnou, přezkoušení a sborová interpretace proběhne během valné hromady.

Hymna SJH v premiéře:   TADY (mp4)
Repríza o pár hodin později (s tanečním doprovodem):   TADY (mp4)

Výbor upozorňuje členstvo, že oficiální slova hymny znějí v její premiérové verzi a taneční číslo provázející její reprízu není součástí oficiálních identifikačních prvků oddílu.

Lis 25 2021

Velikonoční soustředění Polsko 2022 – podruhé a ještě lépe

Tradiční zahraniční jarní soustředění se vrací! A kde jinde udělat comeback, než v lesích polské Jury? V termínu 12. – 17. dubna 2022 (úterý až neděle, 5 nocí) plánujeme zakotvit v stare dobré vesnici Żelazko a běhat na okolních mapách.

Předběžně se prosím přihlašujte zde do 23.12. , abychom věděli, jaký je zájem a mohli objednat ubytování. Maximální kapacita ubytování je 46 osob.

Pro ty, kteří nebyli minule, terény jsou zde rozmanité – skalky, krásně průběžné lesy, hustníky, kupky a jámy, a dokonce I největší písečná poušť ve střední evropě. V létě zde proběhly závody, a naše ubytování se tak nachází na zbrusu nových mapách

Samozřejmě, nebudeme jen běhat. Z kulturního vyžití se nabízí návštěva Krakowa, Ojcowského národního parku a několika hradů v okolí. Na fotky z minula se můžete podívat zde.

Cena ubytování bude záležet na počtu přihlášených, orientačně počítejte s cenou 300 Kč / noc, tzn. 1500 Kč na osobu pro celou délku soustředění. Aktivní mládežníci a dospělí pořadatelé mohou počítat s oddílovým příspěvkem. A kdybyste chtěli ještě více informací, tady je rozpis.

Lis 23 2021

HROBeček, 11.12. v Třešticích (a okolí)

Tradiční HROBeček má svůj ROZPIS a otevřené přihlášky (termín pro přihlášení: neděle 5.12.). V plánu je též afterparty s možností ubytování (k dispozici 33 postelí + neurčený počet míst pro karimatky a pod.).