28. 5. 2012 - Štafety a sprint – Helfštýn, Lipník

O víkendu 26.-27.5. se konaly celostátní závody Českého poháru štafet v okolí hradu Helfštýn a sprint (zařazený do Sprint cupu a žebříčku A) v Lipníku nad Bečvou. Kromě téměř kompletní špičky ČR se účastnilo i družstvo Maďarska a Spojených arabských emirátů, které je v ČR na tréninkovém kempu. V žákovských kategoriích (HD12 a 14) běžely oddílové štafety (a výsledky spolu se sprintem se sčítaly do Vyzývacího poháru), ve vyšších kategoriích štafety oddílové.

Nádherné počasí, romantická kulisa Helfštýna, místy velmi těžká mapa s nepřehlednou změtí hlubokých rýh, údolíček a jiných terénních tvarů a tratě odpovídající náročnosti udělaly závody štafet zajímavými – škoda jen mizerného a chaotického hlášení (či spíše nehlášení) průběžného pořadí – možná selhávání techniky?? – a v sobotu špatné přístupnosti divácké kontroly, jinak organizace bez problémů.

Sprint byl podle několika shodných ohlasů z různých kategorií bohužel zřejmě převážně „běžák“, nenabízející zajímavější volby postupů – tady se asi dalo z daného prostoru vytěžit více? (osobně jsem se nezúčastnil).

Naši: Jana B. ve štafetě ZBM D18 běžela výborně (!) v So, slušně v Ne, ve vysočinských štafetách Domča po oba dny spolehlivě (i když ne zcela bez chyb) v D14-1, v So velmi dobře Julča v D14-2, oba dny dobře Vojta Veselý v H12 (i když štafetu tím nezachránil). Smolařku Elišku (D12) v lese v So skolila „zvracecí viróza“, takže doběhla jen tak tak, byla potom chvíli v péči záchranky – alespoň měli nějaký zásah 🙂 – a následující den samozřejmě nestartovala.

V oddílových štafetách sobotní 18. místo D16 (Bára + obě Veroniky) podle mě není špatné, když si uvědomíme velmi tvrdou konkurenci a náročnost v dorosteneckých kategoriích – za nimi zůstalo ještě 6 dalších štafet a souboj o bednu se samozřejmě neočekával. Po dlouhé době jsme měli štafetu v hlavní ženské kategorii D21 (Míša, Tereza Tichá, Lucka) a zejména v So dobrý! – 25. místo ze 38. bylo příjemným překvapením, současnou výbornou formu prokázala  hlavně Tereza. Veteránská štafeta v H105 v So díky účasti jen tří štafet „utrpěla bednu“, ale v Ne – kdy se finišman konečně soustředil na mapu 🙂 – již bezpečně odsunula nejbližšího konkurenta na 3. místo a m.j. se stala osamocenými mistry Vysočiny 🙂 (na vítěze ze Šternberka jsme neměli).

Sprint nám sice moc radosti nepřinesl, ale podle mě to byl v celkovém kontextu vysloveně „vedlejší závod“ – výborně opět Tereza T., slušně Jana B., v juniorkách (D20A) „se neztratila“ Míša, ve veteránech Honza a Parky. 

Pozn.: ve sprintu se vůbec celkově nedařilo Vysočině – kromě výborných umístění Terezy Čechové v D14 a Klárky Nechanické v D12 – blahopřejeme!  – to bylo slabší, což bylo jednou z příčin „jen“ (?) 6. místa oblasti Vysočina ve Vyzývacím poháru žactva (tou druhou – a podstatnější – je současný nedostatek vyrovnaných kvalitních závodníků v chlapeckých kategoriích). Je ale otázkou, zda se čekalo více… a kromě toho – neběháme pro výsledky, ale pro radost, ne? A tu jsme z prima víkendu určitě mít mohli.

Stránky závodu zde. Časem snad dodám fotogalerii, řada fotek je podařených, ale najít čas na zpracování…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  1. Teha :

    I had to register just to point out that as much as I have been going nuts wiinatg for Verizon to carry a WP7 device, I am pretty disappointed with that I am just now learning of the HTC Arrive. I actually subscribed to the official MS Windows Phone : New Phones RSS feed and there is nothing on this device! I don’t understand why it seems as if MS doesn’t care about its genuine fans and tech enthusiasts.