14. 9. 2012 - 13. a 14. Liga Vysočiny a ŽB Čechy

Dvoudenní závody 8.-9.9. (sobota klasika, neděle krátká trať) s pěkným zázemím v ATC Pávov u Jihlavy, za výborného počasí, v takovém – podle mě – „průměrném“ vysočinském lese (neurazí, ale ani zvlášť nezaujme). Byl nás téměř plný autobus (někteří – lepší a odvážnější z nás 🙂 – se pro změnu potýkali s nástrahami tratí žebříčku A u Rýmařova). 

Dařilo se zejména nejmladším – v D10C Katka Blažková po oba dny 3., Terka Kinštová v So 4., v Ne 2., v D10N Aneta Veselá oba dny vyhrála, v So v H12C Vojta Veselý 4.,  v D12C Eliška 7. V kategoriích žebříčku B Čechy o sobě dala vědět Domča v D14B (5. v So, 7. v Ne), která tím s jistotou obhájila licenci A, ve veteránech po oba dny zářil Pavel Kubičko v H35C (3. a 1.) a Parky v H40B (2x 8.), v sobotu Tereza v D35C (3. … a to o 3 minuty zmeškala start… :o), v neděli – na údajně mnohem zajímavějších tratích (neposoudím – neúčastnil jsem se) – byla určitě spokojená i Iva Benešová v D40B (6.), Kuba v H40B (9.), Olda v H35C (4., ve velmi dobrém čase) a zejména Ivan v H70B (3.) Bylo nás tam samozřejmě mnohem víc, kdo jsme si hezky zaběhali a nasbírali pár dalších zkušeností. Asi jedinou kaňkou na jinak povedených závodech byly nedostatky mapy – kde se značná část zkušených závodníků neshodla s mapařovým pojetím klasifikace porostů (zmiňováno i oficiálně na webu ČSOS, čili nešlo jen o výkřiky několika zbloudilých ubožáků 🙂 ). Tím více je třeba pochválit ty, kterým to nezabránilo v dobrých výkonech 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  1. Ivan :

    M.K.má za sebou řadu dobrých map,ale zde je kritika na místě.Porosty se moc nepovedly a nic moc ani klasifikace cest.Sám jsem na důvěru v mapu doplatil.Viz na http://www.obpostupy.cz H70B-postup ze 4 na 5.Volba jasná,přímo přes ostrůvky vysokého lesa.No,po váhání jsem do toho vlezl a o běhu,nebo rychlé chůzi ani řeči.Jen klopýtání a prodírání.Záchrana nepřišla ani při postupu od občerstvovačky.Původní volba /traverz/musela být při pohledu do „bílého“lesa změněna pochodem do kopce po cestě.Vzpoměl jsem si na dobu před 50ti léty.
    Na mapě toho bylo ještě méně a také jsme závodili.Poté se mapy jen zlepšovaly a já doufám,že se ta „generalizace“nepřepískne a zdravý rozum zvítězí.