24. 3. 2013 - Soustředění Čeřínek 22.-24.3.

Na Čeřínku nás bylo asi třicet, většina z Jihlavy. Z Hradce jsme dorazili jen dva otužilci. V pátek večer jsme se rozdělili do týmů a zpaměti nebo s mapou jsme našli lístečky, se kterými jsme se  ještě jednou rozřadili. Sobotní dopoledne běželi starší (HD10 a víc) trať s 21 kontrolami, mladší (HD10N a HDR) jinou, kratší s hromadným startem. V sobotu odpoledne běželi starší trať, kde byla vyznačena na mapě každá lichá kontrola. U té byla mapka, kde je další kontrola. Mladší běželi souběžně fáborkovou trať. V neděli starší běželi scorelauf, kontrol bylo 18, mladší běželi krátkou trať asi se sedmi kontrolami. Na startu byla zima, při běhu ses ohřál. Tradiční akcí na jarním Čeřínku je a bylo bobování po blízké sjezdovce. To jsme si užili nejvíc, protože jsme zjistili, že se můžeme klouzat i po břiše, čehož jsme samozřejmě využili. Celkem shrnuto: zima, ale prima!