23. 9. 2013 - Půlmaratón Kardašova Řečice 21.9.

V sobotu 21.9.2013 se v blízké Kardašově Řečici uskutečnil druhý ročník místního půlmaratónu. Běželo se v ideálním běžeckém počasí, start i cíl byly na náměstí (závod odstartoval dokonce předseda senátu ČR Milan Štěch… 🙂 ) a trať směřovala na Cikar a zpět – pro trať 21 km dvě kola, pro 10,5 km jedno kolo. Organizátoři opravili svou chybu z minula, kdy trať byla o něco kratší, tentokrát již měl půlmaraton i podle GPS naprosto přesných 21,09 km. Vše bylo perfektně připraveno, jedinou malou vadou byl krátký bahnitý úsek v jedné části trati.
Oddílové zastoupení bylo skromné, nicméně viditelné – v podání Vojty Veselého dokonce bedna – třetí místo na 10 km (0:59:20) v kategorii junioři. Dále na 10 km se umístili v mužích Vláďa Nosek na 7. místě (0:48:20) a v ženách na 10 km Denisa byla šestá, po velkém boji s Ivanou Konečnou, která skončila pátá (Denisa 0:59:29, Ivana 0:59:22).
Na trati 21 km v osobním rekordu (1:37:50) byl Olda v kategorii nad 39 let pátý a Martin Eder v téže kategorii 12. (1:59:37).
Doporučujeme všem účast v příštím roce, je to moc příjemná komorní akce.
Olda

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 1. sosjh :

  Ahojky, jak se o takové akci můžu dozvědět? V kalendáři vpravo nahoře to není. Škoda, běželi bychom určitě i s manželem. Ještě něco se tu v okolí chystá, ať to víme dopředu? Díky Petra Kooudelková

  • Olda :

   Ahoj, v kalendáři to není, protože (předpokládám) to není primárně orientační akce, ale nejjednodušší pro tyto „běhací“ záležitosti je sledovat http://www.behej.com/terminovka . Olda

  • Jarda :

   Není v mých silách aktivně vyhledávat všechny možné běhací akce (ať už v okolí J. Hradce nebo jinde) mimo „pro nás nejdůležitější“ závody OB, to je na každém individuálně. Pokud budete o něčem zajímavém a doporučeníhodném vědět, ozvěte se mi a můžu to do našeho kalendáře zařadit.