12. 5. 2014 - Přebor škol v OB

Ve středu 7.5.2014 uspořádal Vebr-sport v Plané n. Lužnicí krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu. V hojném počtu se ho zúčastnili žáci a studenti 2. ZŠ a Gymnázia V. Nováka J. Hradec. Závod se uskutečnil za velmi špatného deštivého počasí, ale i přesto si myslím, že si ho všichni užili. Své školy reprezentovali jak orientační běžci „profíci“, kteří potvrdili své kvality,  tak i orienťáci „amatéři“, kteří se s tratí poprali výborně a svými výkony pomohli ke skvělým výsledkům svých družstev. Žáci 2.ZŠ ve své kategorii D5+H5 zvítězili. Závodnice a závodníci nižšího gymnázia v kat. D7+D9+H7+H9 také s přehledem vyhráli. V nejvyšší kategorii DS+HS obsadili studenti gymnázia skvělé 2.místo. Obě družstva gymnázia si vyběhla postup do republikového finále, které se uskuteční 11.6.2014 v Turnově. Nejnižší kategorie bohužel není postupová a tak si děti na finále musí ještě chvilku počkat.