18. 1. 2015 - Nic se nemůže pokazit

Na sobotního sněhuláka bylo i díky hojné účasti našeho oddílu přihlášených 90 lidí. Na nastartování OB sezóny 2015 si rozhodně nemohli vybrat lepší příležitost. Bohužel, mapa, kterou obdrželi, byla vlivem řádění šotka poněkud prázdná. Posuďte sami (a zkuste si alespoň představit trať béčka). Pro pochopení konceptu může pomoci návod zde.

 

V realitě vypadaly tratě takhle:

B

 

A

Nejvíc si určitě lesa užilo Áčko, které jako jediné mělo kontrolu na ostrově (uprostřed vypuštěného rybníka). Závodník taky musel na trati celkem třikrát vybírat, na jakou ze dvou jam se vydá první – a to v tom lepším případě, kdy si všimne obou v políčku (D9, C6, A6).  Nečekanou překážkou pak pro některé byla neznalost popisů: leckdo věřil, že značka pro průsek značí rýhu, a tak pobíhal podél rýhy očekávaje lampiónek. Ještě že máme tyhle sněhuláky pro vzdělávací účely. Těsně před koncem závodu pak A i B očekávala skutečně zákeřná kontrola č.57 (B2). Šlo o pinpongový stůl schovaný za zídkou v oblasti plné „černých křížků“.

Nejzajímavějším problémem na trati ovšem bylo řešení postupu mezi A6 a A5. Krátká spojovací čára přetínala místní kanál La Manche, což ovšem některé borce neodradilo, aby se ji nepokusili překonat. Že se to časově vyplatilo, jasně dokazuje srovnání s obíhací variantou – obíhačkou je to o 600 metrů delší. Díky záznamu z GPS Jirky Vébra víme, že přímo to trvalo necelé 4 minuty, což je odhadem úspora 2 a půl minuty oproti obíhačce. Teoreticky by se dalo běžet ještě prostředkem okolo béčkové kontroly , ale tam je taky strašná bažina, takže to je už rovnou lepší vzít přímou variantou.

Pro zajímavost, pro postup z kontroly, co mělo béčko, je přímá varianta 162 m dlouhá a obíhací varianta 573 m dlouhá. Ivan Gřunděl i Milan Havlík rozhodně nějaký čas získali – výměnou za brodění se po pás v ledové vodě.

Celý závod Jirky Vébra (za další záznamy budeme jenom rádi):

 

Výsledky najdete zde  a taky hlavně na stránkách sněhuláka, až to Vojta zpracuje.

Na závěr nějaké otázky, na které nikdy nedostaneme odpověď:

Kdo všechno běžel přes Kanál La Manche?

Budou Tišší někdy pořádat normálního Sněhuláka, při kterém bude hezké počasí?

Kde se flákal pořadatelský pes Ája?

Vyplatil se Honzovi Flašarovi postup z 1 na 2 přes vypuštěný rybník?

Koho je červený puntíkatý šátek, který zůstal v zázemí Opatovického Mlýna? Ferdy Mravence?

Existuje někdo, kdo si během závodu nenamočil boty ve vodě?

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.