3. 12. 2015 - Fernet cup

Dne 28.11.2015 proběhl na novobystřicku již 19.ročník slavného MTB orienťáku „Po stopách Jacka Ferneta“ . Start, cíl, zázemí, i následná večerní party byly tradičně v Příbrazi. Letošní ročník měl rekordní účast – skoro 250 závodníků, kteří vytvořili 2-3 členné hlídky v kategoriích muži, ženy a mix. Trať byla rovněž inovativní, oproti dřívějším zvyklostem (převážně třeboňské roviny) vedla do kopců v oblasti Číměře, Kunějova, Hůrek a Bystřice. Ti, kteří objeli všech 20 kontrol najeli přibližně 70-80km a nastoupali cca 1200m. Trať (scorelauf) nedovolovala moc alternativ v celkové strategii postupu, vzhledem ke svému „oválnému tvaru“, takže o výsledku rozhodovala v první řadě kondice závodníků a kvalita mapování se projevila spíše až při dohledávce, a nebo při vobě postupu mezi jednotlivými kontrolami. I tak ale řada závodníků na práci s mapou ztratila mnoho cenných minut a mnoho hlídek evidentně i podcenilo náročnost letošní tratě (v kategorii mužů 19 hlídek disk z celkového počtu 65 hlídek). Na velmi pozitivním dojmu z celé akce se podepsalo i počasí – bylo celý den krásně, pouze poslední hodinu až dvě počasí ukázalo, jaké by taky mohlo být (vítr, sněžení, zima). A samozřejmě tradičně k této akci patří vynikající afterparty, tentokrát s kapelou Second Service. Náš klub se účastnil velmi aktivně obou složek akce, jak té sportovní, tak té společenské, a to v opravdu hojném počtu. A o našich kvalitách svědčí například výsledek v kategorii Mix, kde na bedně ze tří dvojčlenných hlídek nebyl pouze jeden závodník naším členem – 1.Ivan Kuchyňka+Zuzana Tomaschková, 2.Beranovi Jana a Pavel, 3.Veselí Denisa a Olda. V této kategorii své kvality osvědčila i Katka Blažková – s Petrem na krásném 9.místě. Dále se na bedně ukázala Míša Míková, jako členka třetí hlídky v ženách. Celkem jsem napočítal za oddíl 14 účastníků. A ještě je třeba poděkovat Markétě a Petrovi Blažkovým, kteří dali k dispozici penzion – pro osprchování i přespání některých kolegů. Akce náročná, ale vydařená!

Olda

Tady je foto vítězných hlídek – po kliknutí se zvětší:

fernet
A tady fotky z trati – Beranovi:

20151128_123748

20151128_124657_1

20151128_125331_1

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 1. Pavel Beran :

  Ahoj Kubo,
  tak konečně se mi to podařilo od Janiny dostat a mohu zevrubně popsat postupy těch, jež se dostali na stupně nejvyšší
  Olda-team volil dle mého názoru opačný směr.
  Tedy start jako většina směr Mníšek a Libořezy (k.č. 3 -2), poté do lesa na Hutě a tam rozhodovačka, zda to vzít nejprve na Peršlák, nebo více na sever….
  Jana rozhodla a jeli jsme tedy nejkratší lesní cestou na k.č.1, pak do kopečka na 5-ku, po asfaltu a lesem směr Kovář na k.č.4, buch dolů do Sedla, sebrat 13-ku u rybníka, zpět přes Sedlo na 15-ku, po cestě na chalupu do Dobré Vody sebrat na Bídě 14-ku a pak už hore na 16, na 19-ce jsme v proti směru potkali Ouldovce, mlasknout si Ferneta na Kunějovském vrch č.12 a pak přes 17-ku a 11-ku dolů k Liščím skalám na 10-ku, pak lehce zakufrovat kolem židovského hřbitova na 9-ce a šups do baštu, kde jsme byli přesně ve 14h.
  no a pak už jen sebrat vysílač na Smrčnou (k.č.18), pod rybníkem se vyštrachat po svých na kótu číslo 614 (k.č.8) a pak už jen buch do Vojířova, na 7 pod hraniční lávkou a pak ??? už jen smlsnout 6-ku na vyhlídce a domůůůů přes borůvkové lesy na Hutích
  stačí??
  Pavel

 2. Ivan :

  Velká gratulace všem našim.Ta fotka z bedny potěší,ale má malinkou chybičku-jedna členka není v oddílu.Ivane,udělej s tím něco!
  p.s.škoda,že mi není mladých 60,takhle jen tiše závidím.

 3. KUBA :

  Chci jen připojit pár postřehů z Fernet cupu v Příbrazi tuto sobotu. Trať byla fyzicky výživná a orientačně lahůdková. Každý měl svou individuální, můj zážitek je 68 km a 1294 m stoupání. Počasí neškodilo, po druhé hodině začalo chumelit, ale to už jsme byli všichni v cíli, že. V okolí ohniště pod patou nejvyšší skály jsem při kufrování klel opravdu hnusně. Ve stoupání od hřbitova v Číměři k vysílači na vrchu Bída jsem už ani nepípnul. Organizace závodu tradičně dobrá, přátelská a uvolněná , v cíli jedna velká rodina. Zkusím vyvinout veškeré diplomatické úsilí, aby příští rok nemuseli členové SOS JH podstupovat přihlašování přes internet jako obyčejná veřejnost. Bude ale třeba sumarizovat a podat přihlášky za SOS JH ještě před spuštěním veřejného přihlašování .
  Závěrem připomínám již dva roky platná nová pravidla Fernet cupu. Dřív bylo minimum pro hodnocení deset kontrol. Dnes je hodnocen každý, kdo dá alespoň jednu kontrolu , a to povinnou občerstvovačku. Tohle dává obrovský prostor pro účast dětí, marodů, rekonvalescentů, seniorů, lidí po tahu atd. Nelze se vymlouvat , že to někdo nedá. Podle anonymního zdroje z nejvyššího vedení Fernet cupu se příští rok chystá i revoluční změna – Fernet cup pro běžce ! Samozřejmě budou hodnoceni odděleně od cyklistů. Dali byste příští rok někdo Ferneťák na botách ?
  Fernetu zdar !
  Ivan Kuchyňka