9. 5. 2016 - LV č.5 – klasická trať, Řídelov /RUZ/

Nádherné počasí, výborné zázemí s jídlem /i buchty byly/ přivítalo 371 startujících. Našich běželo 65 a vypadá to na zatím rekord. Mapa byla dobrá, tratě postaveny pěkně, střídaly se dlouhé postupy na volbu s azimutovými krátkými postupy /i v hustnících/. Naše schopnosti byly dobře prověřeny. Nějaká ta chybička se vloudila, ale tu omluvíme. Na tento už středně velký závod pořadatelů nebylo mnoho a skoro každý dělal všechno. Našim se opět i při neúčasti některých špiček dařilo a potěší zejména velký příliv „nové krve“ v
HDR a na trati příchozích – ti se jistě brzy osmělí po pár trénincích a závodech již na své závodní tratě.
Výsledky našich na bedně a v první polovině: D10N /8/: 2. Anička. D12 /11/: 2. Jíťa, 3. Kiki. 5. Nela. D14 /6/: 2. Aneta. D16 /3/: 1. Kačka. D21C /23/: 3. Jana, 5. Míša. D21D /14/: 2. Julča. D35 /11/: 2. Iva. D45 /13/: 2. Terka, 5. Jana T.
H10N /12/: 3. Svíťa. H12 /14/: 1. Kája, 6.Tom V., 7. Viky. H14 /8/: 4. Vojta. H16 /6/: 1.Koudy /o parník/. H21D /9/: 1. Péťa. H35 /22/: 7. Martin, 11. Petr B. H45 /32/: 1. Honza, 6. Parky, 7. Milan D., 8. Péťa st., 11. Jirka T. H55 /21/: 11. Vláďa. H65/6/: 3. Ivan. P /33/: 4. Jirka M., 7. Denisa, 11. Eva P., 15. Milan K.

POZOR : Nesmí zapadnout vynikající výsledek Elišky Hojné na sobotním M ČR ve sprintu: obsadila ve své kategorii D16 vynikající 4.místo. Brambora je velkým úspěchem, který svědčí kromě rychlé orientace i o dobrých rychlostních předpokladech. Eliška je zatím mezi nejlepšími dorostenkami ČR v kat. D16 na vynikajícím druhém místě. Ať to takhle pokračuje!!