14. 6. 2016 - MTBO Grafenschlag. Další příspěvek naší MTBO sekce :-)

Sešla se vybraná mezinárodní společnost – Rusové, Litevci, Italové, Rumuni … Samozřejmě nejvíc Rakušanů a Čechů.  Že nikdo z pořadatelů  Českého poháru MTBO neuměl ani slovo česky,  bylo zajímavé. V přihlášení přes ORIS se ztratila spousta písmen s českou diakritikou, byly nahrazeny různými klikyháky. Proto když rakouský startér  vyzýval  v sobotu na krátké trati „ Buót zum start!“, případně aby startoval nějaký Japonec „ Kuchyóka“, neuspěl. Kolega Buřt asi start stihnul, mně pustili až o tři minuty později, když jsem někde z paty vydoloval frázi „ Das ist nicht moeglich, zu spaet ! “  Hned na první kontrole mne potěšili dva rakouští fanoušci, kteří hlasitým povzbuzováním vytvářeli parádní závodní kulisu. Později mi došlo, že to asi byli rozhodčí, křičeli že jsem disk. U nich se nesmí kolo v lese nosit. Kdyby věděli, že se za chvíli ztratím už na čtvrté kontrole, vyjedu z mapy, zabalím závod  a bez zábran dojedu do cíle po zakázané hlavní silnici, jistě by šetřili své hlasivky. Byl to prima den. Ale terén i mapa zajímavé, místní lidé přátelští, parkování luxusní a zadarmo.

Přišla neděle a dlouhá trať. Start v pohodě, hlídal jsem si nenošení kola, lehce naštvaně se patlal změtí jejich pěšinek a zaháněl nutkání vzít to rovně lesem. Pak začala největší průtrž mračen, jakou jsem kdy na kole zažil. Lesní cesty se změnily na regulérní potoky, okořeněné klacky a blátem. Bláto
božsky klouzalo a přední kolo krájelo dravou hnědou vodu. Přišla totální euforie, pro tohle přece člověk jezdí! Pohled na  ostatní brodící šílence člověka posiloval. Jel jsem v rauši až do cíle, déšť odcházel, kolo brutálně skřípalo, řetěz pomalé převody nezvládal, zasekával se a muchlal, brzdy při použití houkaly jako siréna. S napětím vyčtu – nejsem disk!  Člověku se nepodobám, spíš hroudě bláta. Hodinovou frontu na umytí kola zavrhuji,  mám přece mapu a podle ní je hned vedle požární nádrž. A v nádrži samí Češi, národní schopnost improvizace je nedostižná. Lezu do vody oblečený, lehce si loknu jak mne MTB nášlapy táhnou ke dnu, ale vyplavu v opět modrožlutém dresu SJH.  V další průtrži mračen sedám do auta, po chvíli jízdy  umocňuji hezkou vzpomínku na Grafenschlag zde legálním „ ein bier “  pro řidiče.
Malá soutěž na konec – zde je oficiální startovka Českého poháru MTBO, tak to pořadatelé četli.
Kdo první pozná  a napíše správně do komentářů pod tento článek  (bez podvádění vyhledáváním v ORISU ),  jak správně zní všechny jména, vyhrává tři láhve skvělého  rakouského piva:
                Veèeøová Marcela        ABR A-team NOVO Bruntál       
               Bøeò Daniel                     SJC Sportcentrum Jièín                
               Anèic ¼uboš                   VBA ŠK VAZKA Bratislava 
autor:    = Ivan Ku%hyˇhka          SJH J.Hradec

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 1. Ivan Kuchyňka :

  Jasnačna, velké blahopřání vítězům Tichým!
  Ten Ľuboš byl brutální chyták, pro neznalce slovenštiny bez šance.
  Ostatním moc děkuji za snahu, určitě vyhrajete příště.
  Piva Vám budou slavnostně předána za zvuků čepobití před nastoupenou jednotkou a rozvinutou bojovou zástavou. Co třeba v úterý na tréninku na Zvůli, budete tam?

 2. Petr N. :

  To krájení vody si dokážu Ivane živě představit. Jména mají Tišší dobře až na Luboše, měl by to být jimi řečený Źuboš.

 3. KUBA :

  Já mám autora Ivan Kuchyňka :-)))

 4. trenér :

  Hezky jsi to vylíčil,když to člověk čte připadá si jako by tam byl.V neděli to muselo být poetické.

 5. Tišší :

  Večerová a Břeň jdou hladce – převod znakových sad IS0 8859-1 a 8859-2.Ale ten Slovak Ančic by podle této tabulky byl źuboš. Nevím ale tipuju na Ľuboš.

 6. Honza :

  Pivo bych bral, ale bez podvádění to nějak nejde.