14. 6. 2016 - MTBO Grafenschlag. Další příspěvek naší MTBO sekce :-)

Sešla se vybraná mezinárodní společnost – Rusové, Litevci, Italové, Rumuni … Samozřejmě nejvíc Rakušanů a Čechů.  Že nikdo z pořadatelů  Českého poháru MTBO neuměl ani slovo česky,  bylo zajímavé. V přihlášení přes ORIS se ztratila spousta písmen s českou diakritikou, byly nahrazeny různými klikyháky. Proto když rakouský startér  vyzýval  v sobotu na krátké trati „ Buót zum start!“, případně aby startoval nějaký Japonec „ Kuchyóka“, neuspěl. Kolega Buřt asi start stihnul, mně pustili až o tři minuty později, když jsem někde z paty vydoloval frázi „ Das ist nicht moeglich, zu spaet ! “  Hned na první kontrole mne potěšili dva rakouští fanoušci, kteří hlasitým povzbuzováním vytvářeli parádní závodní kulisu. Později mi došlo, že to asi byli rozhodčí, křičeli že jsem disk. U nich se nesmí kolo v lese nosit. Kdyby věděli, že se za chvíli ztratím už na čtvrté kontrole, vyjedu z mapy, zabalím závod  a bez zábran dojedu do cíle po zakázané hlavní silnici, jistě by šetřili své hlasivky. Byl to prima den. Ale terén i mapa zajímavé, místní lidé přátelští, parkování luxusní a zadarmo.

Přišla neděle a dlouhá trať. Start v pohodě, hlídal jsem si nenošení kola, lehce naštvaně se patlal změtí jejich pěšinek a zaháněl nutkání vzít to rovně lesem. Pak začala největší průtrž mračen, jakou jsem kdy na kole zažil. Lesní cesty se změnily na regulérní potoky, okořeněné klacky a blátem. Bláto
božsky klouzalo a přední kolo krájelo dravou hnědou vodu. Přišla totální euforie, pro tohle přece člověk jezdí! Pohled na  ostatní brodící šílence člověka posiloval. Jel jsem v rauši až do cíle, déšť odcházel, kolo brutálně skřípalo, řetěz pomalé převody nezvládal, zasekával se a muchlal, brzdy při použití houkaly jako siréna. S napětím vyčtu – nejsem disk!  Člověku se nepodobám, spíš hroudě bláta. Hodinovou frontu na umytí kola zavrhuji,  mám přece mapu a podle ní je hned vedle požární nádrž. A v nádrži samí Češi, národní schopnost improvizace je nedostižná. Lezu do vody oblečený, lehce si loknu jak mne MTB nášlapy táhnou ke dnu, ale vyplavu v opět modrožlutém dresu SJH.  V další průtrži mračen sedám do auta, po chvíli jízdy  umocňuji hezkou vzpomínku na Grafenschlag zde legálním „ ein bier “  pro řidiče.
Malá soutěž na konec – zde je oficiální startovka Českého poháru MTBO, tak to pořadatelé četli.
Kdo první pozná  a napíše správně do komentářů pod tento článek  (bez podvádění vyhledáváním v ORISU ),  jak správně zní všechny jména, vyhrává tři láhve skvělého  rakouského piva:
                Veèeøová Marcela        ABR A-team NOVO Bruntál       
               Bøeò Daniel                     SJC Sportcentrum Jièín                
               Anèic ¼uboš                   VBA ŠK VAZKA Bratislava 
autor:    = Ivan Ku%hyˇhka          SJH J.Hradec

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.