11. 7. 2016 - H.S.H. Vysočina CUP – Štěměchy

Po „galejích“ v kvalifikaci na M ČR v Hojné Vodě byl starý dobrý BOTAS pohlazením na těle i duši. Již tradičně dobře organizované závody byly pohodové a navíc i vyšlo počasí. Mapy byly dobré, terén dobře běhatelný a bez velkého převýšení. Tratě postavené s citem k charakteru terénu závodníky prověřily zejména porostovými detaily, množstvím stružek i možností voleb. Zázemí s občertvením nemělo chybu.
Nás běhalo mezi necelou tisícovkou borců kolem 20 a závod dokončilo 14. Jedna z našich malých účastí na těchto pěkných závodech. Škoda. Ale dařilo se a pět z nás bylo v hlavních kategoriích na bedně – nejvíce kovu si vezli domů Blažkovi. Z výsledků, bedna a první polovina:
D10: 7. Míša. D12B: 3. Verunka. D14B: 2. Kačka. D45B: 2. Iva. H10N: 2. Parky ml. H40B: 3. Petr Blažek. H45B: 4. Honza, 9. Parky.
V P a HDR běželi všechny etapy dobře Martin K. ml. /3./, Romana /19./ a v HDR Laura /35./. Ostatní běželi jen 1-2 etapy.