17. 10. 2016 - Kdyby byl Bavorov, co jsou Vodňany … (aneb 50+)

Bavorov na řece Blanici se stal centrem jednoho z nejstarších orientačních závodů v Česku, již 42. ročníku Vodňanského kapra.

Za překrásného podzimního počasí připravili pořadatelé pro 424 běžců (4 zástupci SOS) tratě v náročném kopcovitém terénu, který dokonale prověřil fyzičku všech závodníků na konci sezóny. Na velmi kvalitní mapě s citlivě umístěnými kontrolami se každá zbytečná chybička těžko doháněla.

Naše mini výprava položila základ celkovému úspěchu na sobotní klasické trati kde Petr N. ml. obsadil 1. místo v H21K, Petr N. nejml. 1. místo H10L, Petr N. st. 6. místo H45 a trenér 3. místo v P. V minulosti bývala součástí závodu večerní taneční zábava, která mnohdy úplně obrátila pořadí zejména v hlavních kategoriích. Tentokráte se hlavním stanem přípravy na druhý den stala restaurace u Soudku, kde se běhalo až do brzkých ranních hodin. Náš mini tým posílený o Ivana K. (přijel z JH na kole) samozřejmě nechyběl, nicméně po nezbytném doplnění tekutin (jen 15 kvasnicových speciálů :-D) jsme se uložili ke spánku s cílem obhájit sobotní výsledky.

Nedělní zkrácená trať se startovala hendikepem a nám všem se po takticky velmi dobře zvládnuté večerní přípravě 😀 náramně vydařila, o čemž svědčí konečné pořadí. Pro svého prvního živého kapra (cena pro vítěze) si doběhl Petr N. ml., 1. místo udržel i Petr N. nejml., těsně pod bednou (4. místo) zůstal Petr N. st. a trenér s hendikepem půl metráku na vítěze vybojoval 2. místo. V neděli se naše účast rozšířila o několik oddílových kolegů, kteří se přijeli proběhnout a jejichž etapové umístění bude na stránkách závodu.

Ke chvále pořadatelů patří i skvělé zázemí na místním koupališti, kde bylo k dispozici vše, co potřebuje orientační běžec před i po závodě.

Takže příští rok neshledanou!

trenér

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  1. Ivan Kuchyňka, pivní kouč VETOŠI 50+ :

    Pivu zdar, Platanu zvláště !
    Opravuji Petr N. nejml., správně je Míša Nouza.
    Milan to psal s jedním promile kvasnic.
    K výsledkům velká gratulace!