11. 6. 2018 - FINÁLE PŘEBORU ŠKOL V ORIENTAČNÍM BĚHU V PARDUBICÍCH

Stalo se tradicí, že GVN JH postoupí každoročně na republikové finále v orientačním běhu. Po Čechách pod Kosířem, Ostravě, Praze…jsme se letos vydali do Pardubic. V týmu nás bylo 16 + paní profesorky Martina Kubičková a Michaela Míková.

Vyráželi jsme v úterý 5.6. odpoledne vlakem z J.Hradce směr Veselí nad Lužnicí a Praha. Z Prahy jsme jeli ultimátním vlakem Pendolínem, kde byly zásuvky, tlačítkové závěsy, Wi-Fi a jednou za cestu přišla paní, která nám nabízela pitnou vodu zcela zdarma. V Pardubicích jsme se městkou dopravou přesunuli do tělocvičny, kde jsme se ubytovali a udělali válečnou poradu o tom, jak bude vypadat závod. Dozvěděli jsme se, kterou překážkou můžeme proběhnout, a kterou zase ne.

Ve středu ráno 6.6. jsme se přesunuli autobusem určeným pouze pro „orienťáky“ na závodiště Velké pardubické – místo našeho závodu. V 10:30 mělo být oficiální zahájení, ale nikdo z pozvaných vzácných hostů nepřijel, tak bylo zrušeno. Start 0:0 byl tedy v 10:40h. Při závodu jsme měli možnost si proběhnout celý areál, kde se konají normálně koňské závody. Překvapilo nás, že sběrka – poslední kontrola měla číslo 101 namísto 100. Za cílem byl stánek se zmrzlinou a ledovou tříští. Mně osobně velmi chutnala.

Odpoledne jsme se konečně dozvěděli výsledky. Nejlépe se umístila Tereza Kinštová na 6. místě v kategorii D9 a za chlapce Vojtěch Pobuda na 14. místě v kategorii H9. Jako škola jsme skončili na 15. místě. Myslím si, že se nám tam vše líbilo a moc jsme si to užili. Kde asi bude finále příští rok?

                                                                                                                                                                                                                                                                                Filip Jirsa

Podrobné výsledky najdete na: http://lpu.cz/cfps18/

Naše fotky ke stažení zde:  www.uschovna.cz/zasilka/ZYAKWHWI82K78I6M-955

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  1. sosjh :

    co to je tlačítkový závěs?