17. 9. 2018 - M ČR-klasika/JPV,KON/a Veteraniáda ČR-Kladky.

Nejprestižnější závod roku jednotlivců přivítal cca 1350/15 borců.Navíc byl závod i M Slovenska,takže jsme se po létech sešli s našimi východními přáteli.Pořadatelsky byl závod zvládnut bezvadně i s kulturní vložkou a stejně tak tratě pro hlavní kategorie dorostu a dospělých.Terén byl k tomu aby dokonale prověřil jak orientační,tak i fyzické schopnosti u M ČR.Stavitel si s tratěmi“pohrál“a byly kvalitní,fyzicky i orientačně náročné s možností voleb.Ne tak u Veteraniády.Tam zejména u starších vet.kategorií výrazně převýšila fyzická náročnost orientační schopnosti a v sobotní kvalifikaci se jednalo spíše o kros,než o OB/orientační náročnost tak pro naše D12/.
Ale co naplat.Opět vyhráli a postoupili jak u M ČR,tak u Veteraniády ti co měli.Síto splnilo účel a finále A běželi ti nejlepší.Z našich se postup v M ČR podařil v D16 Kačce/4/a Terce/5/.Výkonnostní posun i Jíťa/10/a finále B.Ve veteránech do Áčka jen Péťa st./12/.O pár vteřin A uniklo Ivě a Honzovi.Ostatní ve finále B,C.
Vede se diskuse o oddělení M ČR a Veteraniády.I letos již bylo veteránů méně-neradi krpály.Jsou pro i proti.Uvidíme.SJH to tentokrát necinklo,ale všechny D16 prokázaly vysokou kvalitu.Trochu více se čekalo od H16.Tam Jáchym prokázal těsně před Vojtou pozici jedničky v týmu.Celkové výsledky po finále:
M ČR : D16/62/:6.Kačka,18.Terka,30.Jíťa.H16/74/:42.Jáchym,Vojta disk./neorazil občerstvovačku!/.
Veteraniáda ČR : D40/25/:17.LenkaK.D45/39/:22.Iva.H40/38/:29.Arnošt,30.PetrB.H45/57/:30.Honza.H50/58/:26.Péťa st.H75/11/:8.Ivan.
T4:na náročných tratích MíšaN.a VerčaB.prokázali dobrou výkonnost a MichaloviP.utekli.
Čeká nás poslední velká akce: M ČR štafet a družstev.Je to nejen závodní,ale také společenská událost,kde kluby dávají dohromady vše co má hlavu a nohy a sestavují štafety a družstva.Doufám,že i naše vedení dá dohromady dost štafet i družstev.Omlouvá jen nemoc.Všichni se proběhnou.