12. 12. 2018 - SJH v Třeštickém HROBečku

Nádherné, dobrým jídlem i pitím skvěle zásobené zázemí penzionu Třeštický Mlýn přivítalo minulou sobotu (v některých případech i neděli) okolo 100 aktivních účastníků (přesněji 91 + několik dalších bezejmenných dětí) již 4. ročníku stále populárnějšího Oryho HROBečku. Závodníci SJH (21 x, pokud dobře pročítám výsledky). Žravý skórelauf se 30 kontrolami se běžel v dobře známých terénech okolo hradu Roštejn, Velkopařezitého rybníku a Míchovy skály. Po loňské, o něco kratší trati, kdy např. já jsem oběhl všechny kontroly s téměř půlhodinovou rezervou a stačilo mi naběhat necelých 20 km, se mnozí závodníci nechali nachytat letošní stavbou tratě a po dosažení královské kontroly na Míchově skále se již nestíhali vracet v limitu. Největší hříšníky snadno identifikujete ve výsledcích, dle bodového zisku od startu do cíle couvali 🙂 Já jsem limit sice s vypětím všech sil stihnul, ale za cenu obětování 4 kontrol, z nichž pro jednu by mi stačilo odběhnout asi 50 m z křižovatky po ,,špatné“ cestě a zase se vrátit, ale čas na hodinách byl neúprosný. Také na hrad jsem se, na rozdíl od většiny mládežnických účastníků, nestihnul podívat 🙁 Sám jsem letos naběhal něco přes 27 km, nicméně oddílový rekordman (kdo to asi je?) dal lehce přes 30 km.

S nástrahami tratě se z našeho oddílu (opět ukázal svoji sílu), nejlépe popasoval Honza, který se letos mohutným finišem protlačil na bednu v absolutním pořadí. Vyplatila se mu precizně promyšlená strategie, kdy si dovolil vynechat 2 kontroly (resp. spíš je taky nestíhal :-)) a přesto o 8 bodů (jedna kontrola byla až za 50 bodů) porazil Petra Gregora, který oběhl všechno (musím říct, že jeden bodík náskoku má Honza ode mě, jednu kontrolu jsem ,,razil“ o pár vteřinek před Petrem). V kategorii HD2J (dvojice juniorů) se na bednu dostal též Michal & duch.

Orymu a dalším pomocníkům z Jihlavy díky za perfektní organizaci, Abíkovi a Hance Hofhanzlovým díky za poskytnuté bezchybné pohostinství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  1. Ivan :

    Ten duch u Michala musel být dobrým navigátorem
    anžto výsledek je výborný.Gratulace.
    Ten oddílový rekordman je asi Tvůj stálý a tentokrát poražený borec jménem Zdeněk- pravda?
    Honza neudělá krok navíc!