30. 4. 2019 - Prvomájový trénink, Intrakompas, E1

Výsledky Intrakompasu, E1 jsou k vidění TADY.

Elitní běžci kategorie A běžící s GPS a toužící po porovnání svých postupů, jděte na play-map. Zvolte kategorii H21C a podívejte se, u kterých závodníků není symbol satelitu (skoro všichni). Potom vpravo nahoře zvolte „nahrát GPX“. Následně volte kategorii H21C, vyberte si svůj pseudonym (některého ze skutečných nedělních závodníků, u kterých dosud nebyl satelit) a nahrajte svůj záznam. Postupy stavitele naleznete pod jménem Roman Věžník. Trať A měla navíc první kontrolu, č. 2 z tréninku = č. 1 H21C, kontrola č. 3 z tréninku je závodní dvojka posunutá na západ, potom jde vše až do závodní 24 po trati H21C (kromě 16, které jste byli na tréninku ušetřeni). „Sběrka“ tréninku pak byla úplně jinde než na závodě.

Středeční STARTOVKA je zde. Přijeďte včas, jinak zmoknete a/nebo nestihnete časový limit. Uzavření cíle v 11:30.

Hledají se 2–3 ochotní sběrači kontrol po tréninku. Zájemci (nejlépe z řad těch, na něž nedošlo/nedojde s pořádáním žádného z jarních tréninků) hlaste se v komentářích.

Autem jeďte až někam k bodu 1. Od bodu 3 je potřeba jet po kraji louky (mírně do kopce), nikoliv po rovnoběžné cestě vyjeté lesem.

Hned po závodě (ve středu 1.5.) možnost vyzkoušet závodní tratě v tréninkovém tempu na mapě v závodním (tj. voduvzdorném) provedení. Kromě tréninku bude oddílové IT centrum testovat software pro pořádání etapových závodů. Tento trénink je E1, E2 bude následovat na Den vítězství (Medenice) a vše vyvrcholí hendikepovým startem na tréninku 15.5. opět na Medenici.

Pozor, začátek v 09:30, uzavření cíle (a počátek migrace kontrol) nejpozději v 11:30 (pokud to ani Honza nedá pod 70, tak možná i o něco později). Přihlášky do pondělí 29.4. v přihláškovém systému.

Start pro kategorie A a B podle předem připravené STARTOVKY (bude zveřejněna v úterý), závodníci kategorie C budou startovat volně.

Několik poznámek:

 • Startovky bude losovat Martin a v potaz vezme požadavky uvedené v poznámce u přihlášky v oddílovém systému.
 • S ohledem na očekávaný počet závodníků budou starty přibližně v rozmezí 9:30 – 10:20.
 • Pokud si všichni napíšou „pozdní start“, nelze vyhovět všem a startovní pořadí určí los.
 • Závodníci s nízkým rankingem (viz výsledky dřívějších tréninků) přihlášení do kategorie A budou úplně, ale úplně náhodně nalosováni na začátek startovky bez ohledu na to, co si napíšou do požadavků 🙂

POPISY budou zvlášť (nikoliv na mapě), takže popisníky s sebou.

Shromaždiště a start: tady (bod 1) – trochu jinde než start nedělního závodu, abychom se mohli opalovat. Se startovkou bude též zveřejněno, zda je možné dojet autem až na shromaždiště (v závislosti na výšce lučního porostu, zjistím v neděli). Pokud nikoliv, parkujte pod kopcem v okolí bodů 2 (u lesa) a 3 (u vjezdu na shromaždiště).

Parametry:
A    5 860 m     25 kontrol
B    2 950 m     11 kontrol
C    2 070 m     8 kontrol

Kategorie A = mírně upravená (začátek a konec) trať H21C, tj. pro všechny elitní běžce, podívají se i do Moravova lomu. Kategorie B měla původně 4 100 m, ale po zásahu polského cenzora byla zkrácena. Cenzor tím běžce kategorie B ochudil o Moravův lom a většinu vrstevnic, nicméně všechny zajímavé pasáže uklidňující barvy zůstaly. Kategorie C jako již tradičně obtížnosti DH10.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 1. Anonym :

  Fakt to funguje? Jan Hladílek = Vojta Pobuda. Neexistuje na území HP nějaká GPS diference?

  • Funguje to. Hladílek udělal megachybu při postupu na 21. Teď ještě koukám, že při tréninku jsem vás ušetřil závodní kontroly č. 16 (proto tam Hladílek nebyl).

   Drobné odchylky jsou způsobeny dvěma faktory: (1) souřadnice kontrol jsem dodal z mírně pootočené mapy, takže už ani kolečka nejsou centrovaná na objekt kontroly, (2) GPS v hodinkách má poměrně mizernou přesnost, zejména v lese může být i 20-30 m mimo. Podívej se na některé postupy na obpostupech, občas tam najdeš „nesmyslný“ postup lesem/hustníkem rovnoběžně s cestou.

 2. Vláďa Nosek :

  prosím o start pro mne a Jakuba N. přibližně ve stejnou dobu / přijedeme spolu /, nejlépe tak v 10,30 -11 hod. Dík. Vláďa

  • Požadavky na start směřuj do poznámky v přihlášce. Martin to podle toho nalosuje. Ale vzhledem k času 00 = 9.30 a očekávanému počtu účastníků bude v 10.30 už start dávno sbalen a v provozu bude pouze cíl a vyčítání.