28. 10. 2019 - Poslední kufr 2019, 28.10. v Hůrkách

Předně díky hůreckým pořadatelům za perfektně připravený trénink/závod a už se všichni těšíme na aktualizaci mapy a následnou Ligu Vysočiny v Hůrkách 🙂

Čip si vyčetlo 29 závodníků. Maximální hodnota jedné kontroly byla určena na 30 bodů. Částečně zaslepené výsledky (bez věkových korekcí) si můžete prohlédnout zde. Jak bylo avizováno, pro vyhodnocení Kufru budou u samostatně běžících nejmladších (= bez doprovodu osoby věku, která nemá nárok na korekci), případně i nejstarších (takový ale žádný nebyl) aplikovány věkové korekce. Těm úplně nejmladším jsem původně sliboval trojnásobek bodů, čímž jsem je jistě úplně urazil a jako omluva jim bude započítán pouze dvojnásobek. V důsledku tohoto kroku se nám však pořadí na prvních místech Kufru pěkně vyrovnalo a troufám si tvrdit, že vítěze bude možné pouze hádat. Abych alespoň trochu odradil od možných právních kroků: po snížení koeficientu 3 na 2 u nejmladších bude rozdíl mezi prvním a třetím v pořadí Kufru pouhých 8 bodů a jistě tak vzroste sportovní hodnota Kufru.

Pod jmény KUFR na začátku se skrývají (v abecedním pořadí): Honza Be., Michal No., uprostřed (mezi žactvem, opět abecedně): Kubík Mích., Vítek Jel., Vojta Bl. Všichni jmenovaní by si již měli začít připravovat děkovnou řeč pro případ, že by náhodou vyhráli. Vítěz bude slavnostně dekorován v pátek 17. ledna v podvečer. Porazil Michal Honzu nebo to bylo naopak? Který ze žáků byl nejlepší? A vyběhl nejlepší žák více jak polovinu bodů než naši běžci v nejlepších letech a získá tak KUFR?

Pár fotek od Tomáše a hlavně video ze startu (pro slabší povahy pozor, jsou tam i fotky vykuchaných kachen) zde

Poslední informace: Bude zima (tak, jak to na Posledním kufru má být), ale pršet nebude (takže ne, že zůstanete doma). Ke startu společně popojdeme k lesu směrem, který zná pouze pořadatel. Odchod na start přesně v 9:45 (CET), přijeďte včas… Mapa nebude vodovzdorně upravena, vlastní mapník může být (povolenou) výhodou. Nezapomeňte si v přihlášce (oddílový systém) zkontrolovat a případně opravit číslo čipu!!! Na trať si nezapomeňte vzít též nějaký měřič času, ať víte, kdy nejpozději se máte vrátit.

Test pozornosti: V levém dolním rohu mapy se nacházejí dvě kontroly bez čísla. Jedná se o romantická místa hodná vaší návštěvy, ale během závodu/tréninku zde nenajdete ani lampion, ani krabičku a ani body za návštěvu těchto míst vám nebudou připočteny.

Popisy kontrol k samoobslužnému vytištění z tepla domova/kanceláře apod.: piktogramy, textové (s několika upřesněními).

Mírně netradičně, Poslední kufr 2019 se uskuteční o několik týdnů dříve než valná hromada (ta bude až v lednu, termín bude včas oznámen). Tedy, Poslední kufr 2019 bude k 101. výročí republiky, tj. v pondělí 28.10. a to v Hůrkách, konkrétně tady. Parkování před domem dle pokynu pořadatelů. Káva, posezení v teple a možná i drobné občerstvení bude zajištěno (nicméně jeden z pořadatelů se ptá „To jako fakt chcete do baráku pustit zablácené orienťáky???“ tak uvidíme :-))

Aktuální info od pořadatele: Po průzkumu terénu se zatím zdá, že kopce, skály i větší cesty na 33 let staré mapě sedí. Plánujeme postavit i lehké (doufejme) kontroly pro nejmladší na křižovatkách a u výrazných objektů v blízkosti cest. Jinak se trénink určitě dá absolvovat i v doprovodu rodičů. V blízkosti shromaždiště je kromě hřbitova také dětské hřiště a máme předjednanou i možnost natočení piva mimo otvírací dobu penzionu-hospody.

Jak vidíte, shromaždiště je hned za hřbitovem a tedy PK bude formou Hrobečíčku, tj. jako žravý skórelauf (kdo dřív přijde, ten víc mele) s maximálně 30 kontrolami (nechme se překvapit, kolik jich ve skutečnosti bude). Pozor, start hromadný v 10:00 (CET, přesně), výklad pravidel a možná i rozdávání map započnou nejpozději v 9:45 (přijeďte včas…). Časový limit 120 minut, ale ke kávě atd. se můžete navrátit i dříve dle vlastního uvážení.

Poběží se na mapě Nivy 1986 vytištěné v měřítku 1:10 000, s drobnými aktualizacemi (zejména dokreslené objekty kontrol, velké ploty apod.) a doplněnými severníky, které ukazují na sever v roce 2019. Popisy kontrol budou nejpozději v pátek 25.10. k dispozici ZDE jako pdf k samoobslužnému stažení, vytištění a dalšímu použití. Na mapě popisy NEBUDOU.

Přihlášky obvyklým způsobem do 26.10. Zkontrolujte a případně opravte číslo čipu, se kterým poběžíte. Změna čísla čipu až u vyčítání bude za mastný poplatek!!!

Pro celkové pořadí a vyhodnocení Posledního kufru budou namleté body samostatně běžících účastníků ročníku narození 2010 a mladších násobeny třemi, pro ročníky 2006 – 2009 a 1950 a starší se bude násobit dvěma. Pořadí na prvních pěti místech se dozvíte až na valné hromadě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 1. Zdeněk Blažek :

  Ještě bych si troufnul hádat, že vítěz bude na děleném místě – 1 dospělí/teda počítám Míšu mezi dospělí/ a 1 dítě. No uvidíme, ale rozdělit kufr by bylo jistě zajímavé

 2. Tomáš :

  Řekl bych, že je to podplacené -jak je vidět, Arnošt neplní sliby které dal voličům…zvažuji další právní kroky

 3. Anonym :

  Moc díky za pěkný trénink. Super terén a super příprava až na to že jsem debil 🙂

  díky

  Zdeněk

 4. Eva P. :

  Po průzkumu terénu se zatím zdá, že kopce, skály i větší cesty na 33 let staré mapě sedí. Plánujeme postavit i lehké (doufejme) kontroly pro nejmladší na křižovatkách a u výrazných objektů v blízkosti cest. Jinak se trénink určitě dá absolvovat i v doprovodu rodičů. V blízkosti shromaždiště je kromě hřbitova také dětské hřiště a máme předjednanou i možnost natočení piva mimo otvírací dobu penzionu-hospody.