23. 4. 2020 - Virtuální kontroly (UsynligO) též u nás na okrese

AKTUÁLNĚ: Další UsynligO je k dispozici na kontrolách od Nosků u Hejlíčku. Na UsynligOu hledejte „event“ Hejlicek-04-2020.

K hojně navštěvovaným tréninkům s nafáborkovanými kontrolami (znovu díky všem dosavadním stavitelům) přidáváme též první UsynligO virtuální kontroly, realizace v režii Jirky (& sons), kterého dále cituji:

Zkusil jsem aplikaci UsynligO, která umožňuje upořádat trénink nebo závod s měřením mezičasů…. bez nutnosti rozmisťovat po lese krabičky (momentálně např. díky této aplikaci probíhá jarní část Brněnského MTBO poháru), což se v současné situaci hodí, a připravil jsem Parkyho trénink na Kačleháku do této aplikace.

Včera jsme testovali, pokusný subjekt Kubík oběhnul 8 kontrol a potvrdil vcelku solidní úspěšnost – na dvou kontrolách mu telefon nepípl – tzn. buď byl jinde, nebo GPS neměla v těch místech potřebnou přesnost (nebo jsem umístil GPS kontrolu špatně, což lze ovšem prakticky vyloučit 😃 ) Já jsem s Jáchymem ověřil start a cíl – OK a kontrolu č. 1. – tam nám píplo cca 3 m od kontroly.

Pokud tedy máte zájem, lze si stáhnout aplikaci na Google Play, případně na App Store, přihlásit se (vytvořit účet UsynligO, nebo Google účtem), najít trať Kaclehak2 a vyzkoušet. Mapa, kterou lze pro tuto trať v aplikaci stáhnout, je schválně bílá. Použijte pdf mapu distribuovanou Arnoštem (na přání zašle i dalším). Lze samozřejmě použít i hadicovou modifikaci od Petra Bl.

Návod v češtině k aplikaci lze najít zde. Postřehy z používání:

  • není potřeba mít aktivovaná data během tréninku, ale v takovém případě je potřeba trénink otevřít už doma na WiFi a odstartovat pak až na místě;
  • to je výhodnější i když data máte – ne všude jsou dostatečně rychlá – včera jsem chodil po hrázi a hledal signál [poznámka AK: zejména Vodafone má v tomto lese spíše nesignál, mnohde si ani nezavoláte, natož abyste postovali něco na FB apod.];
  • když telefon nepípne na kontrole, je možné se v aplikaci dotázat na nápovědu a telefon ukáže vzdálenost a směr ke kontrole – tato nápověda je ale zaznamenána a pošpiní tak v očích ostatních závodníků kvalitní výsledek;
  • pokud neproběhnete všechny kontroly (nebo pokud nějakou nenaleznete), je možné přepnout závod do módu scorelauf, kdy na pořadí a počtu kontrol nezáleží.
Pokud to někdo vyzkouší, bude Jirka rád za zpětnou vazbu – jak k mapě, tak k aplikaci. V případě že se aplikace osvědčí, bude připravovat i další tréninky (takže se mu ozývejte, jinak nic nebude).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  1. Jirka :

    Do UsynligO přidán trénink na Hejlíčku od Nosků a otestován. Vzhledem k přesnosti GPS v hustém lese doporučuji nastavit radius kolem kontroly na min. 15 metrů, pro jistotu 20m.