31. 5. 2020 - Trénink v Keblanech s hromadným startem

Mistrovství družstev je ještě daleko (a kdo ví jestli vůbec bude), ale je třeba se připravit na všechno. V Keblanech vznikla nová mapa (nedaleko Trhových Svinů), a tak jsme ji využili na dva tréninky s hromadným startem.
Ráno se běželo na farstované trati (výsledky), odpoledne zase v motýlkovém systému (výsledky). Jak to vypadalo se můžete podívat v exkluzivním videu:

Z odpoledního tréninku je zajímavé, že poslední kontrola č. 23 totálně zamíchala pořadím, které panovalo na televizní kontrole. Arnošt se svou chybou propadl z pátého na osmé místo, naopak o dvě příčky si polepšil Petr Nouza. Arnoštova zaváhání využil také Jirka Míchal, který ho předběhl díky 4. nejrychlejšímu času do cíle.
Možná jste si také všimli neuvěřitelně rychlého času Zdeňka Blažka na začátku – bylo to z důvodu nevynulovaného čipu. Alespoň nemá Míša Nouza všude nejrychlejší mezičas. Díky Zdeňku!

Zaujalo také béčko, kde šlo celou dobu o zcela týmovou práci, a pořadí se rozhodovalo až v cíli – Tomáš předběhl Cyrila o jednu sekundu, Míša byla jen o 10 sekund pomalejší. V céčku velmi podobně porazil Kuba Vojtu o pouhou sekundu.

Z ranního tréninku kvůli farstám nejsou k dispozici moc zajímavé mezičasy. Zaujal nás Honza Beneš, který tvrdil že je disk – ale pak se ukázalo, že má farstu C, a ta se lišila od A pouze jednou kontrolou…právě tou, kde Honza razil jinak než druhá farsta. Takže ražení bylo v pořádku.

V pauze mezi tréninky dokonce stihl Jirka Míchal grilovat, takže o občerstvení nebyla nouze. Příště to ještě bude chtít točenou kofolu a pivo, tak doufáme, že se toho někdo ujme.

Děkujeme za hojnou účast i tak daleko od Hradce, a těšíme se příště!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 1. Iva :

  Moc hezký trénink. Díky.

 2. Jirka :

  Moc pěkný les, parádní tréninky.
  Všimli jste si, jak úroveň tréninků stoupá? Čipy, nové mapy a teď ještě podařená videoreportáž 🙂
  Díky

 3. Ivan :

  Dívám se a tiše závidím,ale čas nezastavíš.
  Nabudilo mě to k přihlášce do Telče-snad to oblezu.
  Ivan.

 4. Nouzovi :

  Musíme se připojit, perfektní práce, děkujeme.

 5. Honza :

  Prima trénink a super sportovní komentář.

 6. Zdeněk :

  Ahoj,

  diky moc za pěkný trénink