7. 6. 2022 - Celostátní finále Přeboru škol v OB

Odkaz na reportáž v České televizi.

Gratulujeme družstvu Gymnázia V. Nováka J. Hradec ke stříbrnému místu v soutěži družstev středních škol v celostátním finále Přeboru škol v OB a předáváme slovo našim běžícím reportérům z místa činu – Kájovi s Jindrou (s poznámkami editora psanými kurzívou).

Dne 7.6. 2022 proběhlo v Prostějově celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu. Jihočeský kraj zde v kategorii středních škol reprezentovalo jindřichohradecké Gymnázium Vítězslava Nováka, které opanovalo krajskou kvalifikaci v Prachaticích. Do závodu o nejlepší školu v OB vyběhlo celkem 8 studentů GVN [všichni zapůjčeni k hostování oddílem SOS JH] ve dvou kategoriích. Na závodníky čekala nejenom část v městské zástavbě, ale také lesní část s broděním v říčce Hloučele. Závodníci se potýkali s velkou konkurencí, jelikož účast na letošním ročníku byla historicky nejvyšší [více než 400 závodníků]. Studenti GVN se tímto ovšem nenechali zastrašit. Nejvíce se vyjímalo 4. místo Jitky Novotné, která tak porazila přes 70 soupeřek z celé republiky. Ale ani kluci se nenechali zahanbit a Jan Kinšt (7.) společně s Michalem Nouzou (10.) se vešli do první desítky. Dále je svými výkony podpořili: Karel Dundáček (25.), Nela Kubáková (25.), Jan Smékal (42.), Zbyňka Komárková (46.) a Jindra Komárková (54.). Dohromady pak studenti nasbírali celkem 120 bodů, které jim vynesly ve finálním zúčtování úžasné 2. místo z celkových 20 škol. Od první příčky je dělilo pouhých 9 bodů!!!. Žáci samotní nevěřili svým uším, když z úst reportéra ČT Petra Kubáska (moderátora celé soutěže), zaznělo výsledné zhodnocení. Tento výsledek je nejlepší za poslední dekádu a možná i více. Myslíme si že po dvouleté pauze, je tento úspěch skvělým nastartování do dalších ročníků! S ohledem na plánované nákupy družstvem GVN lze přitom v příštím roce očekávat i velice slušnou sestavu v kategorii nižších gymnázií a 2. stupňů základních škol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 1. Jelínkovi :

  Skvělý výkon, gratulujeme

 2. Iva :

  Super výsledek, moc gratuluji.

 3. Anonym :

  Sledoval jsem tyto závody a gratuluji k výsledkům.Kromě Jíti/od té se to čeká/mě hodně potěšil výkon Honzy Kinšta-roste oddílová konkurence pro Míšu Nouzu?
  Ivan.