9. 10. 2022 - MČR Štafety a Družstva – smůla i štěstí

Že tenhle rok bude mistrovský víkend jiný, bylo jasné už z předpovědi. Obvyklou zimu a ošlivé počasí nahradilo teplo a sluníčko. Měli jsme se na co těšit…

Štafety vystartovaly pěkně zostra, a my měli své lidi na čelních místech. Obzvlášt Honza Beneš v H165 běžel fantasticky a předával na 4. místě. Martin Tichý taky předával na čele, a i finišmen Petr Nouza doběhl čtvrtý…jenže Martin neorazil cílovou kontrolu na předávce, takže štafeta skončila disk. Na disky měli smůlu i jiní členové oddílu – Kuba Míchal a Vojta Blažek předvedli skvělé výkony v H12, ale jejich kolega ze štafety Vysočina1 to disknul. Michal Nouza hostoval v Jihlavě a bohužel vynechal kontrolu.

Nebyl to jenom smolný den, dosáhli jsme poměrně solidních výsledků: Radka Komárková v D12 se svým týmem 20. z 25. Iva, Jana a Eva v D135 skončily 23. z 45 . V D18 skončily holky 34. z 42 – Nela, Verča a Jitka. Jíťa na svém úseku dokonce jedenáctá. Tonda Beran v H12 s týmem Vysočina2 12. z 28 . V nabité kategorii H135 naše dva týmy skončily na 38. a 47. místě, z 73 štafet – Arnošt, Jirka, Parky a Zdeněk, Jarda, Petr. Štafeta Vysočina1 v H14 mohla pomýšlet na stupně po povedeném běhu Víti Jelínka, ale Tomášovi Parkanovi se poslední úsek ůplně nepovedl. I tak mají krásné 5. místo z 29 . V neposlední řadě, poprvé po letech jsme měli štafetu v elitní H21 a předběhli celé dva týmy! 🙂 a spoustu disků

Následoval odpočinek v krásném ubytování v Janských lázních. Posilněni svíčkovou, pivem, kabanosy a jinými pochutinami jsme dopilovali soupisky a doufali v lepší zítřek.

Na nebi svítilo sluníčko, ale i v neděli se nad naše týmy stahovaly mraky. Naše DH275 družstvo mělo potenciál, ale Honza Beneš bohužel disknul při závodě, jinak bychom byli desátí. Disknul to i první úsek Jihlavské štafety, kde hostující Michal Nouza tak alespoň mohl předvést show a běžet s kládou na rameni celý pytlík.

Tak a teď k těm kladnějším zprávám. Ve vysočinském DH14 družstvu velmi dobře běželi Vojta Blažek a Tomáš Parkan, a vytáhli to na celkové 9. místo z z 33. Další vysočinské družstvo skončilo 17. a lví podíl na tom měli Vítek, Kuba a Ráďa. Kuba dokonce zaběhl druhý nejrychlejší čas na úseku. Tonda Beran se svým družstvem 29. V DH225 reprezentovali Arnošt, Eva, Petr, Lenka a Parky, 33. z 66 . Parky podal neuvěřitelný výkon, vůbec jsem ho nepoznával. Družstvo DH21 jsme horko těžko dali dohromady, ale výsledek předčil veškerá očekávání. Začínali jsme okolo 40. místa, ale postupně se prokousávali pořadím až na krásné 34. místo z 60. družstev, což je asi nejlepší umístění v tomto miléniu. Honzo, Eliško, Nelo, Vojto, Jitko, Petře, díky za úžasné výkony. Pozorný čtenář se zeptá: „To je sice hezké, ale porazili jste Jihlavu?“ No jasně, dokonce obě jejich družstva, a to o skoro 40 minut.

Janě a Kamile přijeme brzké uzdravení, počítáme s váma za rok 🙂

Pár fotek a videí tady, klidně přidejte i své

Doplním ještě mixové týmy, které nenajdete v normálních výsledkách: sobota a neděle

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  1. Ivan :

    Celostátní štafety a družstva jsou hlavně posledním setkáním naši velké orienťácké rodiny
    v roce-setkáním soupeřů a zároveň přátel.Jde
    o „prestiž“ mezi oddíly hlavně v družstvech a vzájemný přátelský hec.Tentokrát jsme 21 s našimi úhlavními soupeři/SJI,CHT-kde byli?/vyhráli i bez hlavních opor o parník díky bojovnosti všech našich-Díky,že jste družstvo dali dohromady.Celou So i Ne jsem s napětím závody sledoval a tak tam byl s vámi.

  2. trenér :

    Byli jsme jako oddíl vidět a o tom to je. Skvěle napsáno autor je úplný Tomáš Viewegh!