9. 4. 2023 - Jak jsme se měli v Kladsku?

Až účastníci zahraničního soustředění poběží zpět v našich domácí terénech, budou si libovat. Oproti tréninkům, co absolbovali v Kladsku, to bude daleko jednodušší a běhatelnější. Ostatně, jak se říká – těžko na zarostlých horských lesích, lehko na Čeřínku. Více níže:

Počasí nám tentokrát moc nepřálo, ale i tak jsme splnili plán a odběhli všechno. Jen Martin Tichý se ještě teď ptá: Kdy bude Long? I bez šílené klasiky v horských svazích toho bylo dost.

V lesích Orlických a Stolových hor jsme měli několik tréninků – normální middle, micro OB, mapu bez cest, a aby toho nebylo málo, dokonce i mapu na které byly jen vodoteče. Kromě hor jsme si zaběhli i v příjemnějších terénech s jemnými vrstevnicemi a občasnými pískovcovými skalkami. A taky jsme se podívali do čech, kde se skalní město v Ostaši ukázalo jako krásný a neuvěřitelně těžký terén. Když jsme pak odpoledne běželi u Adršpachu, tak to oproti Ostaši byla totální brnkačka – i když Petr Nouza starší se mnou asi nebude souhlasit 🙂

GPS postupy najdete zde, nahrajte prosím své záznamy hlavně na nedělní První úseky
Výsledky – Search events, Organizing club: SJH, pod Classification zatrhnout Local a Club

Zapomenout nesmím ani na to, co se dělo uvnitř chaty: rozbory postupů a chyb (o Ostaši se mluvilo celé hodiny), degustace různých druhů piv (skóre zde), deskové hry, městečko Palermo (nesledoval jsem to, ale Jáša byl prý vrah)..a spousta další zábavy.

Fotky máme v albu od Petra Blažka, prosím nahrajte i své

Na závěr
Díky všem, kteří se účastnili, vytvořili jste super atmosféru! Ať už to bylo roznášení kontrol (speciálně děkuji stavěčům na Jagodne, výborně si vedli i stavěči Prvních úseků ), vaření, řízení, uklízení, doprovázení začínajících dětí v lese, nahrávání GPS, točení piva…bez vás by to nešlo. Díky! Snad se zase uvidíme na soustředění na rok, tentokrát fakt v teple, a s lehčími tratěmi C 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 1. Anonym :

  Za to můžu já, já šla okolo, když děti hráli, moc se mi líbilo, jak to Míša Benešů pěkně organizovala a zaslechla jsem něco o vrahovi a Jášovi, asi jsem to špatně pochopila – tímto se Jášovi velmi omlouvám, chápu, že není hezké býti vrahem, natož v jeho věku:-)).
  Jana T.

 2. Tomáš :

  Koukám, že Jáša jako správný mafián má svoje lidi na to aby okolí přesvědčovali o jeho nevinně:D

 3. Marta :

  Tome, moc děkujeme za skvělou přípravu a parádní organizaci soustředění v Kladsku.
  PS. Jáša byl nevinným občanem a prostitutka, chvilku jsem městečko Palermo z povzdáli sledovala 🙂 Vrah určitě nebyl. Bylo hezké pozorovat, jak hrály všechny děti, velcí i ti nejmenší.

 4. Jirka :

  Jáša se ohrazuje vůči nařčení, že byl vrah. Byl prý jen prostitutka a úchyl. Možná lepší, že jsme to taky moc nesledovali… 🙂