29. 5. 2023 - Další podařený víkend

Uplynulý víkend sice neproběhly žádné oblastní závody, ale nezanedbatelná část oddílu se vypravila na národní žebříčky. Na severozápadním okraji Ještědsko-Kozákovského hřebene, ve Zdislavi, proběhly dva závody Žebříčku B-Čechy pořádané OK Chrastava. Dva závody Žebříčku A (a Žebříčku B-Morava) uspořádal Klub vytrvalostních sportů Šumperk v Přemyslově v Jeseníkách.

Oba žebříčky měly v sobotu na programu krátkou trať.

V závodu Žebříčku A skončil Bizon (H16A) na 29. místě, Michal Nouza (H18A) na parádním 9. místě a zazářila Jíťa Novotná, která se blýskla 4. místem v kategorii D20A.
V nežebříčkové veteránské kategorii H55B byl Petr Nouza na sdíleném 7. místě s náskokem pouhých 10s na Parkyho, pro kterého to znamenalo 10. místo.

Zatím ve Zdislavi, kam vyrazilo 29 našich borců, bojovalo 19 z nich o body do Žebříčku B-Čechy. Verča Blažková skončila na krásném 9. místě v kategorii D18B a Vojta Blažek (běžící bez buzoly) s Kubou Míchalem se parádně uvedli do kategorie H14B 10. a 11. místem v konkurenci 83 běžců, přičemž od medailí je dělily vteřinky (mezi 3. a 12. místem byl rozdíl 24 sekund). Mezi veterány jenom těsně utekla bedna Ivě Benešové – 4. místo v D50B, Honza Beneš skončil v H50B na 6. místě.

Ostatní uvádím ve zkráceném zápisu do poloviny v kategorii:
D10/22/6. Ondřejka Komárková; D12/40/15. Radka Komárková; D21B/65/23. Tereza Tichá; D45B/68/29. Lenka Gregorová; D55B/21/9. Jana Tichá; H16B/66/32. Pepa Těthal, 33. Cyril Blažek; H45B/81/40. Petr Blažek; H55B/31/13. Martin Tichý; T/39/5. Eliška Hojná, 19. Dominika Hojná

Dařilo se nám i v nedělních závodech na klasických tratích.

V Přemyslově, na ŽA, skončil Bizon na 33. místě v H16B, v H18A Michal závod rychle rozběhl, na 5. kontrole byl dokonce na 4. místě, pak se ale postupně propadl na 21. místo.

Jíťa v neděli navázala na sobotní úspěch a v kategorii D20A doběhla opět čtvrtá, když část závodu držela průběžné druhé místo. Od medaile ji dělilo pouhých 15 vteřin!

Petr Nouza a Parky v kategorii H55B se umístili na 8. (Petr) a 11. (Parky) místě.

Na B-čkách to tentokrát dokonce cinkalo. Na stupně vítězů vystoupila Iva Benešová, 3. v kategorii D50B. Kategorii D21C ovládla Tereza Tichá, která zvítězila s náskokem 6:14 na druhé místo.

A senzační výkon předvedl Kuba Míchal, který zvítězil v kategorii H14B a po dvou závodech tak vede Žebříček B.