Mapový trénink 28.9.2016

V neděli jsem se byl proběhnout na Jemčine a rád bych se s Vámi podělil o veskrze pozitivní zážitek. Trénink je postaven na téma rychlého běhu rovně podle buzoly bez zásadního koukání do mapy spojeným s odhadem vzdálenosti. Jedná se tedy o taktiku vhodnou pro MČR o víkendu. Les je převážně velmi dobře průběžný, jeden otravný hustník na trase A je vyznačen. Aby byl účel tréninku naplněn jsou omezeny mapové informace na výškový rastr, případně ortofoto. Doporučuji běhat podle rastru s ortofotem jako zálohou. Rastr zachycuje tvary (kupky, jámy) větší než cca. 5 m. Pro ty konzervativnější z Vás je možno trať B absolvovat i na základní mapě. V prostoru tréninku je základní mapa již aktualizovaná, vrstevnice (2m) odpovídaji leserscanu, tj. tomu s čím se setkáváte na nových mapách pro OB.  Místa kontrol jsou volena ve spojení s nějákým terénním tvarem, tak abyste je nemuseli dohledavat, tedy v případě že budete správně. Kontroly jsou výrazně označeny páskou.

Kontrola 42 u kategorie B je (zatím) bez fáborku. Kontroly tam budou minimálně týden.

 

Datum: středa 28.9.

Čas: libovolný, ale pro šanci že tam někoho potkáte zvolte 15:00

Parkování: Jemčina, u altánku

Start: 300 m na sever po silničce, u mostu přes potok

Tisk map: každý pro sebe ze souboru, není nutné se přihlašovat.

PDF soubory map A rastr, A orto, B rastr, B orto, B zákl. Měřítko 1:10000

Budu rád za vaše postřehy v komentářích i třeba jen chystám se tam, byl jsem tam…. Případné .gpx soubory z vašich hodinek rád vystavím.

Martin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 1. Jirka Míchal :

  Díky za pěkný tréning. Bylo to krásné a…poučné 🙂 Záznam svého bloudění jsem přidal na livelox.
  A jen poznámka – kontrola 3. na B byla podle mě v jihozápadnější díře než na mapě.

 2. Arnošt :

  Perfektní trénink azimutů, všem vřele doporučuji. Díky Martinovi za stavbu. Základní čas pro trať A dávám 63:40. Zůstanu 1./1?

 3. Ivan :

  Takhle vypadal OB před 50ti léty.Díky za připomínku.Jen ten čas/55/ by cca stačil na dvojnásobnou délku tratě.A to jsem zkušenější.
  Je to divné,je to divné?!

 4. Ivan :

  Díky za pozvánku,budu tam.Byl tam kdysi OB v začátcích našeho oddílu na vojenské mapě 1:25 000,tak tentokrát to bude lepší.
  Díky Ivan.