25. 6. 2017 - Mistrovství dvou oblastí – Sentice /VBM/

Poslední jarní závod uspořádal odddíl VBM v Senticích a na mapě stejného názvu. Mezi 504 borci nás bylo 37 a to je vzhledem ke vzdálenosti a stavu našich „silnic a dálnic“ docela dost. Až moc krásné letní počasí, dobrá mapa, organizace i shromaždiště /utekli jsme pod stromy/. Zkušenosti v jiném než našem terénu sbírali naši nejmladší borci a kupodivu se jim dařilo – snad i více než dospělým. Terén je takový „polobrněnský“ se „šluchtami“, těžko zmapovatelnými porosty i podrostem a více je listnáčů. Získali jsme 7 titulů MO. Uvádím naše na velké bedně:
D10/16/: 3. Anička K. MO. D12/13/: 2. Verunka, MO. D14/11/: 2. Jíťa, MO, 5. Nela /pozdní start!/. D16/7/: 1. Terka, MO. D21D/9/: 2. Julča. D35/23/: 5. Iva.
H10/16/: 4. Svíťa, MO. H14/: 2. Vojta, MO. H16/10/: 2. Jáchym.H35/35/: 6.Honza. H45/23/: 5. Milan D. H55 /19/: 4. Vláďa.
Od Po nás čeká fandění našim borcům na LODM v Brně a hned poté dorostu ČR /s Kačkou/ na MED na Slovensku. No, a pak hurrá na prázdniny a dovolené, pokud možno s pohybem. Orientační „závisláci“ budou „relaxovat“ na vícedenních závodech a těch je v ČR i okolní cizině až dost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 1. Ivan :

  Přehlédl jsem,tak až v r.2018 už v H16 snad bude.

 2. Jarda :

  Pozn.: Jáchym není MO – první v H16 Matěj Cícha je z TTR…

 3. Kubákovi :

  Nela byla v kategorii D14 nejrychlejší. Na startu si však i s dalším závodníkem změnili – odložili start (místo 73 startovala 86, tedy o 13 minut déle). Jemu byl uznán, výsledek se dle něj řídil a nebyl jediný. U Nely i při vyčítání také vše v pořádku s odloženým startem do doby, než přišel hlavní rozhodčí a řekl, že protože kategorii vyhrála (před Brněnskou závodnicí o 11 vteřin), nemůže ji odložený čas uznat z důvodu, že první závodnice by mohla podat protest. Kdyby se umístila po změně času např. na pátém místě, bez problému by jí prý odložený čas startu uznal. Takže čas se poposouval i zde, ale „spravedlivě“ jen někomu.

  • Ivan :

   Hlavní rozhodčí měl být stejně přísný na všechny/já bych byl/.Na startu už do startovní listiny zasahovat nelze/kromě P a HDR-mají startovací krabičku/a závodník je zodpovědný za svůj včasný příchod.No,i já jsem přišel několikrát pozdě a nenapadlo mě žádat o změnu,ale přeskákal jsem políčka a vyběhl s časovou ztrátou-i na M ČR se mi to stalo!/.Jinak-Nela na to má a až získá orientační jistotu,tak uvidíme na co dosáhne.
   Přeji jí upřímně úspěch.
   P.s.Podaný protest by byl úspěšný a to HR nemohl riskovat.